fbpx

Oficjalnie: Kolejna zawodniczka wzmacnia atak Mitechu Żywiec

Mitech Żywiec, który po rundzie jesiennej plasuje się na 10. miejscu w tabeli Ekstraligi i ma zaledwie dwa punkty przewagi nad miejscem oznaczającym spadek, tej zimy nie próżnował na rynku transferowym. Klub ogłosił dzisiaj zakontraktowanie zawodniczki z ligowego rywala, Rolnika Biedrzychowice.

Już kilka dni temu TUTAJ informowaliśmy o przejściu do żywieckiej ekipy Brygidy Solawy, o czym poinformował jej dotychczasowy klub, pierwszoligowe Rysy Bukowina Tatrzańska. W dzisiejszym oficjalnym komunikacie Mitech potwierdził te doniesienia, a także ogłosił pozyskanie innej piłkarki, mającej wzmocnić siłę rażenia ofensywy ekipy Macieja Wejnera. W spokojnym utrzymaniu ma im pomóc Wiktoria Aumiiller, grająca dotychczas w ostatnim w tabeli Ekstraligi Rolniku Biedrzychowice.

Wszechstronna atakująca dzięki temu na szansę na dłużej pozostać w piłkarskiej elicie, bowiem jej były już klub, nieuchronnie zmierza w stronę I ligi. Rolnik po 11 kolejkach ma na swoim koncie zero punktów, okupując ostatnie miejsce w stawce Ekstraligi. Aumiiller była w ostatnim czasie testowana przez Mitech, a szczególnie zaimponowała sztabowi trenerskiemu w sparingu z Prądniczanką Kraków. Klub z Żywca wygrał wczorajsze starcie aż 6:0, z czego połowa goli to dorobek właśnie dotychczasowej zawodniczki Rolnika. Do hat-tricka Aumiiller dołożyła również asystę.

Chcieliśmy wprowadzić większą rywalizację na pozycjach. Obie zawodniczki mogą występować na kilku pozycjach w formacji ofensywnej, więc uniwersalność na pewno będzie istotna – skomentował dwa zimowe wzmocnienia szkoleniowiec drużyny z Żywca cytowany przez portal „sportowebeskidy.pl”.

Warto dodać, że Aumiiller ma również doświadczenie w grze z orzełkiem na piersi. Jest zawodniczką reprezentacji Polski kobiet niesłyszących, z którą w 2018 roku wywalczyła Mistrzostwo Europy w futsalu. Została nawet bohaterką meczu finałowego, zdobywając zwycięskiego gola w dogrywce przeciwko Niemkom, co zapewniło naszym rodaczkom triumf 6:5.

fot. czarnisosnowiec.eu

Other Articles

EkstraligaNewsyPolska
FrancjaHiszpaniaNiemcyPolki za granicąWłochyZagranica

Leave a Reply