fbpx

Oficjalnie: Znamy datę powrotu Frauen Bundesligi i kobiecego Pucharu Niemiec!

Na dzisiejszym posiedzeniu Prezydium DFB, czyli niemieckiego związku piłki nożnej postanowiono wyznaczyć daty wznowienia rozgrywek kobiecych na najwyższym poziomie. Frauen Bundesliga do gry wróci 29 maja, natomiast Puchar Niemiec 3 czerwca.

Po tym jak chęć wznowienia sezonu wyraziła znaczna większość kobiecych ekip grających w niemieckiej elicie, było praktycznie pewne, że już niebawem będziemy mogli ponownie obserwować grę w żeńskiej Bundeslidze, w której do rozegrania zostało tylko sześć kolejek oraz dwa zaległe spotkania. 29 maja odbędzie się 17. seria gier, natomiast ostatnia kolejka zaplanowana jest na 28 czerwca. Najbliższe mecze odbędą się już z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, czyli przy pustych trybunach, z ograniczoną liczbą osób na stadionie i zachowaniem higieny. Przepisy będą wyglądały niemal identycznie, jak w przypadku męskiej Bundesligi.

Puchar Niemiec zatrzymał się natomiast na etapie ćwierćfinałów, do których awansował komplet Polek grających w Bundeslidze. Wolfsburg Ewy Pajor zmierzy się z FSV Gütersloh, Turbine Poczdam Małgorzaty Mesjasz z SGS Essen, natomiast SC Sand Agnieszki Winczo i Patrycji Balcerzak podejmie Arminię Bielefeld. Na 3 czerwca zaplanowano ćwierćfinały, już tydzień później – 10 i 11 czerwca mają się odbyć półfinały, natomiast starcie, które wyłoni zdobywcę DFB Pokal zaplanowano na 4 lipca na stadionie w Kolonii.

Koncepcja zachowania higieny została opracowana przez DFB i DFL dla lig zawodowych kobiet i mężczyzn i jestem przekonany, że nasze kluby, wzmocnione funduszem solidarności DFL, będą wdrażać oficjalne wymagania z wielką dyscypliną i odpowiedzialnością. Nasze kluby nie chcą siedzieć przy zielonym stoliku, a grać na zielonej murawie z jak największym zachowaniem bezpieczeństwa dla graczy i pracowników, by zrealizować decyzje sportowe. W ten sam sposób chcemy nadal wypełniać ważne obowiązki sponsorskie i zapewnić stabilność ekonomiczną naszej ligi na przyszłość – powiedział na dzisiejszym spotkaniu Siegfried Dietrich, przewodniczący związkowego komitetu do spraw Frauen Bundesligi. Wspomniany fundusz DFL to pieniądze zebrane przez największe męskie kluby i przekazane drużynom kobiecym oraz męskim trzecioligowcom, którzy również wrócą do gry.

Nie ma już co liczyć natomiast na wznowienie sezonu na niższych poziomach rozgrywkowych w Niemczech. Tam kluby zagłosowały za zakończeniem rozgrywek, a szczegółowe zasady rozwiązania między innymi kwestii spadków i awansów podjęte zostaną na posiedzeniu DFB 25 maja.

Other Articles

NewsyNiemcyPolki za granicąZagranica

Leave a Reply