Patrícia Hmírová strzela w reprezentacji, cztery piłkarki z Ekstraligi wystąpiły przeciwko Meksykowi

Udział w towarzyskim Cyprus Cup rozpoczęły reprezentantki Słowacji. Nasze południowe sąsiadki pechowo zremisowały dzisiaj z Meksykiem 2:2, a jedną z bramek w tym starciu zdobyła pomocniczka Górnika Łęczna, Patrícia Hmírová.

W podstawowym składzie Słowaczek oprócz zawodniczki mistrzyń Polski, wybiegła także obrończyni Czarnych Sosnowiec, Andrea Horváthová. Pozostałe trzy przedstawicielki Ekstraligi rozpoczęły potyczkę z Meksykiem na ławce. Hmírová potrzebowała zaledwie czterech minut, by wyprowadzić swoją kadrę na prowadzenie. Jest to jej jedenasty gol w narodowych barwach w 80. występie. Nie minęło pół godziny gry, a Słowaczki prowadziły już 2:0. Prowadzenie podwyższyła piłkarka, która asystowała przy trafieniu otwierającym wynik – Mária Mikolajová.

Zawodniczki z Ameryki Północnej “rozkręciły się” dopiero po zmianie stron. Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy kontaktowe trafienie zanotowała wprowadzona do gry raptem kilkadziesiąt sekund wcześniej Jennifer Muñoz. W 67. minucie na murawie zameldowała się napastniczka AZS PWSZ Wałbrzych Klaudia Fabová, natomiast Patrícia Fischerová z Czarnych Sosnowiec weszła na plac gry w 89. minucie. Gdy Słowaczki oczekiwały już na końcowy gwizdek, do remisu w doliczonym czasie doprowadziła Jimena López i ostatecznie ten pojedynek zakończył się wynikiem 2:2. Ostatnia z przedstawicielek naszej ligi powołana na cypryjski turniej, Petra Zdechovanová z Mitechu Żywiec przesiedziała całe zawody na ławce rezerwowych.

Podopieczne Petera Kopúňa w Larnace rozegrają jeszcze jedno spotkanie. W środę, 11 marca Słowaczki zmierzą się z Finlandią. Pierwotnie kadra ta miała na Cyprze zaplanowane trzy mecze, jednak w ostatniej chwili z turnieju wycofała się reprezentacja Tajlandii.