Pierwszy w tym sezonie remis w 1 lidze oglądaliśmy w Tczewie

Za nami już dwanaście meczów na poziomie 1 ligi i zaledwie jeden z nich zakończył się podziałem punktów. Stało się tak w sobotnim starciu Pogoni Dekpol Tczew z UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna, które zakończyło się wynikiem 3:3.

Przyjezdne błyskawicznie wyszły na prowadzenie za sprawą trafienia Aleksandry Cygan. Po niespełna kwadransie gry odpowiedziała jednak Nadia Czarnecka. Pogoń do przerwy prowadziła 2:1, bowiem przed gwizdkiem kończącym pierwszą odsłonę na listę strzelczyń wpisała się Monika Wziątek.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy ponownie mieliśmy remis. Na 2:2 trafiła sprowadzona tego lata z Rysów Bukowina Tatrzańska Słowaczka Lívia Potengová. Błyskawicznie odpowiedziała jednak Magdalena Sobal. Jeden punkt przyjezdnym zapewniła Paulina Tomasiak. Reprezentantka Polski trafiła do siatki w 63. minucie zmieniając rezultat na 3:3 i do końca stan ten nie uległ już zmianie, wobec czego oba kluby podzieliły się punktami, których po dwóch kolejkach 1 ligi mają na swoim koncie po cztery.

Pogoń w 3. kolejce zmierzy się na wyjeździe z SWD Wodzisław Śląski, natomiast “Trójeczka” podejmie na własnym terenie Arini Resovię Rzeszów.