“Pokazałyśmy charakter i kawał walki” – Nadja Stanović po eliminacyjnych meczach Mistrzostw Świata

Kolejne występy w barwach narodowych zaliczyła reprezentantka Czarnogóry, Nadja Stanović. Na co dzień zawodniczka KKS Czarni Antrans Sosnowiec zagrała na przeciw kadrze Azerbejdżanu oraz Danii.

W pierwszym starciu z Azerkami Stanović na boisku spędziła 79. minut, wychodząc na plac gry w pierwszym składzie. Drużyna popularnej “Stanolo” pokonała reprezentację Azerbejdżanu 2:0 po golach Sladjany Bulatović i Andjely Tosković. Za to w drugim eliminacyjnym meczu tego zgrupowania czarnogórskie zawodniczki uległy rywalkom z Danii 5:1. Piłkarka Czarnych Sosnowiec zaliczyła w tym meczu asystę dogrywając piłkę w 53. minucie spotkania Armisie Kuc. Stanović na placu gry spędziła 91. minut, następnie w doliczonym czasie drugiej połowy została zmieniona przez Nadę Durdevac.

Nadja Stanović, reprezentacja Czarnogóry oraz KKS Czarni Antrans Sosnowiec
Ciężkie spotkania za nami, co prawda jesteśmy zadowoleni z tych dwóch występów. Pierwszy mecz wygrywamy z Azerbejdżanem, byliśmy faworytem i myślę, że nie zawiedliśmy. Natomiast drugi mecz z Danią niestety przegrywamy, ale nasza postawa bardzo nas cieszy, bo pokazałyśmy charakter i kawał walki. Wiemy na jakim światowym poziomie jest drużyna z Danii. Było dużo błędów technicznych, a nie taktycznych i z tego właśnie wynikają stracone bramki. Miałyśmy kilka swoich okazji, niestety wykorzystana została tylko jedna, ale mimo porażki możemy wyciągnąć dużo pozytywnych rzeczy.
Do poprawy zawsze są i będą jakieś rzeczy. Przy następnym zgrupowaniu będziemy je analizować oraz starać się w nich poprawić. Za miesiąc czekają nas dwa wyjazdowe mecze: z Malta i znowu z Azerbejdżanem, celujemy w kolejne sześć punktów i oto będziemy walczyć.