Polki bez argumentów. Francja niezwykle skuteczna

W środę Polki mierzyły się na turnieju finałowym z ekipą Francji. W porównaniu do niedzielnego meczu w wyjściowej jedenastce Marcina Kasprowicza nastąpiło kilka zmian. Francuzki w pierwszym spotkaniu pokonały Szwecję 3:0.

Pierwsza połowa była wyrównana. Polki miały groźny strzał z rzutu wolnego Małgorzaty Półrolniczak, lecz piłka o centymetry minęła bramkę Francuzek. W 37. minucie w pole karne Polek wpada Liana Joseph, ogrywa Klaudię Kiełczewską oraz niefortunnie interweniującą Julię Woźniak i trafia do pustej bramki.

W drugiej odsłonie niewiele się działo. Polki próbowały ambitnie doprowadzić do wyrównania, lecz rywalki inteligentnie się broniły. W 70. minucie akcję ze skrzydła rozpoczęły Francuzki, piłka doszła do Maeline Mendy, która świetnie znalazła wprowadzoną kilka chwil wcześniej Naolię Traore a ta ostatnia podwyższyła wynik spotkania. Kwadrans później piłkę dostaje Maeline Mendy, mija polskie obrończynie, wpada w pole karne i nie daje żadnych szans spokojnym i precyzyjnym strzałem Woźniak.