fbpx

Postanowienia klubów Ekstraligi ws. koronawirusa, dzisiaj nadzwyczajne posiedzenie PZPN

Aktualna sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się na całym świecie koronawirusa zmusiła polskie kluby i sportowe organizacje do podjęcia wyjątkowych kroków. Postanowiliśmy przyjrzeć się dotychczas opublikowanym komunikatom przedstawicieli Ekstraligi w tym temacie.

Najbardziej radykalne kroki zdecydowały się jak dotąd podjąć trzy kluby – GKS Katowice, Rolnik Biedrzychowice-Głogówek oraz KKP Rem Marco Bydgoszcz. Mecze najbliższej, 13. kolejki Ekstraligi, w których wymienione drużyny będą gospodarzami zostaną rozegrane bez udziału publiczności. GieKSa podejmować będzie Mitech Żywiec, Rolnik Medyka Konin, natomiast bydgoszczanki staną naprzeciw AZS UJ Kraków. Transmisję internetową z tego spotkania przeprowadzi Liga TV.

Górnik Łęczna i Czarni Sosnowiec z kolei poinformowali, że od środy wszystkie treningi grup dziecięcych i młodzieżowych zostały zawieszone do odwołania.

Powyższe decyzje mogą jednak przestać mieć znaczenie po decyzji PZPN-u. Na dzień dzisiejszy zaplanowano bowiem nadzwyczajne posiedzenie Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej, który podejmie ostateczną decyzję dotyczącą meczów zaplanowanych na zbliżające się dni rozgrywek na szczeblu centralnym: Totolotek Pucharu Polski, PKO BP Ekstraklasy, Fortuna 1. Ligi, 2. Ligi, 3. Ligi, CLJ U-18, CLJ U-17, CLJ U-15, Ligi Makroregionalnej U-19 i pozostałych rozgrywek piłki nożnej i Futsalu, kobiet i mężczyzn na szczeblu centralnym wszystkich kategorii wiekowych.

 

fot. gksgornik.leczna.pl

Other Articles

Leave a Reply