Puchar Polski: Niespodzianka w Szczecinie, KKP Bydgoszcz eliminuje Olimpię!

Znamy już komplet półfinalistów Pucharu Polski. Do Czarnych Sosnowiec, Górnika Łęczna i SMS-u Łódź dołączył zespół KKP Rem Marco Bydgoszcz, który dość niespodziewanie po wyjazdowym spotkaniu ćwierćfinałowym wyeliminował dzisiaj Olimpię Szczecin dzięki remisowi 2:2.

Drużynę z Bydgoszczy wiosną czeka trudna walka o utrzymanie w Ekstralidze. W połowie sezonu podopieczne Adama Górala zajmują przedostatnie miejsce w tabeli ze stratą dwóch punktów do pozycji niezagrożonej spadkiem. Nie przeszkodziło to jednak bydgoszczankom w zaprezentowaniu się ze świetnej strony w Pucharze Polski. W pierwszym starciu tych ekip, KKP przed własną publicznością szybko straciło gola, jednak potrafiło wyrównać i zakończyć pierwszy mecz wynikiem 1:1. Mimo wszystko, to grające dzisiaj u siebie zawodniczki Olimpii nadal były przez większość upatrywane za faworyta w grze o półfinał. Boisko szybko zweryfikowało rzeczywistość, bowiem drużyna z województwa kujawsko-pomorskiego wyszła na prowadzenie już w 2. minucie. Lewym skrzydłem szarżowała Zofia Giętkowska, która dośrodkowała piłkę do niepilnowanej Ilony Raczkowskiej, która nie miała problemów z otworzeniem wyniku tego spotkania. Dokładnie 127 sekund potrzebowały gospodynie, by odpowiedzieć wyrównującą bramką, której autorką została Roksana Ratajczyk i mecz w praktyce zaczął się od nowa. W 28. minucie przyjezdne ponownie wyszły na prowadzenie. Bierną postawę szczecińskiej defensywy wykorzystała Agata Stępień.

Rezultat 2:1 na korzyść gości utrzymywał się aż do 79. minuty. Wówczas do remisu doprowadziła Paulina Oleksiak, co oznaczało że gospodyniom brakowało już tylko jednego trafienia do awansu. Tego jednak kibice się nie doczekali, w związku z czym KKP Bydgoszcz dzięki dwóm trafieniom wywalczonym na wyjeździe, przeszło do następnego etapu rozgrywek.