fbpx

PZPN opracował pakiet pomocowy – kobiece kluby dostaną dwukrotnie większe dofinansowanie!

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że opracowywany szczegółowo jest pakiet pomocowy dla klubów piłkarskich w naszym kraju, który ma wesprzeć zespoły w przetrwaniu trudnej sytuacji, z którą przyszło nam sobie radzić.

W dzisiejszym komunikacie podano, że na rozwój żeńskiego futbolu przeznaczone będzie w 7,6 miliona złotych, co oznacza utrzymanie rozpoczętej przed rokiem reformy piłkarstwa kobiecego. Na reorganizację rozgrywek na szczeblu centralnym zgodnie z planem przeznaczone będą 3 miliony. Wartość nagród finansowych w Ekstralidze i Pucharze Polski będzie wynosić 1,4 miliona złotych, a kolejne półtora miliona wydane zostanie na utworzenie rozgrywek Centralnej Ligi Juniorek U-17 i Centralnej Ligi Juniorek. Milion złotych otrzymają kluby za udział piłkarek w zgrupowaniach reprezentacji Polski, a 700 tysięcy zostanie wydane na inne programy wspomagające dyscyplinę.

Polski Związek Piłki Nożnej w ramach programu pomocowego postanowił natomiast podwoić bezpośrednie dofinansowanie klubów w sezonie 2020/2021. Dzięki temu każdy zespół grający w Ekstralidze dostanie po 100 tysięcy złotych, na 50 tysięcy mogą liczyć pierwszoligowcy, natomiast przedstawiciele II ligi – 20 tysięcy złotych.

fot. gksgornik.leczna.pl

Other Articles

NewsyPolskaReprezentacjaReprezentacja A
EkstraligaNewsyReprezentacjeZagranica

Leave a Reply