fbpx

PZPN poważnie rozważa wznowienie Ekstraligi! Wiele zależeć będzie od klubów

Polski Związek Piłki Nożnej poważnie rozważa wznowienie sezonu w Ekstralidze. Aby tak się jednak stało, kobiece kluby muszą poprzeć ten pomysł.

KKP Rem Marco Bydgoszcz ujawniło maila od PZPN, w którym mamy jasno przedstawione, że wobec wprowadzenia kolejnego etapu „odmrażania” sportu, pojawiła się możliwość, by rozstrzygnięcia na najwyższym kobiecym poziomie odbyły się na boisku. Potrzeba jednak jasnej deklaracji władz drużyn grających w Ekstralidze, że taki pomysł jest możliwy do zrealizowania.

W związku z otrzymaną informacją o ewentualnej możliwości wznowienia współzawodnictwa sportowego po 6 czerwca br., zwracamy się z prośbą o przekazanie w nieprzekraczalnym terminie do dnia 1 czerwca br. (poniedziałek) do godziny 12.00 stanowiska Państwa klubu w zakresie kontynuowania rywalizacji na poziomie Ekstraligi i dokończenia sezonu 2019/2020. W ocenie PZPN wznowienie rozgrywek jest złożonym i skomplikowanym zagadnieniem, które implikuje wiele trudności natury organizacyjnej, logistycznej oraz sportowej, niemniej przed podjęciem ostatecznych decyzji w zakresie kontynuowania/zakończenia rozgrywek niezbędna jest opinia zainteresowanych klubów w przedmiotowej sprawie” – maila o takiej treści otrzymało dziś 12 klubów Ekstraligi.

Wszystko będzie zatem zależeć od drużyn. Jeśli te solidarnie opowiedzą się za wznowieniem przerwanego po niepełnych 12 kolejkach sezonu, już za kilka tygodni powinniśmy móc oglądać dalszy ciąg rywalizacji w Ekstralidze. Ostateczną decyzję w zakresie kobiecych rozgrywek zgodnie z najnowszym komunikatem Polskiego Związku Piłki Nożnej poznamy 2 czerwca.

 

fot. gksgornik.leczna.pl

Other Articles

NewsyPolki za granicąWłochyZagranica
NewsyNiemcyPolki za granicąZagranica

Leave a Reply