Kobiecy Futbol
I liga News. Newsy Polska Reprezentacja U-17 Wywiady

Razem stworzyliśmy historię nie do opisania! – Natalia Rohn dla KobiecyFutbol.pl

Niedawno wraz z kadrą u17 pokonała reprezentację Anglii, jej gol dał polkom zwycięstwo przeciwko kadrze Belgii. Poznajcie Natalię Rohn z SMS-u Łódź.

W łódzkim klubie gra już od ponad dwóch lat. Rohn w wywiadzie dla naszej redakcji opowiada m.i.n o kulisach meczu z Anglią, jak i wyjaśnia obecną pozycję rezerw SMS-u w I lidze. Zapraszamy!

Jakie to uczucie być jedną z głównych dowodzących kadry U-17?

Piłka nożna to gra zespołowa, a ja nie czuję się osobą która decyduje o grze tylko mam na nią wpływ jak każda zawodniczka w zespole.

Strzeliłaś pierwszą bramkę w eliminacjach przeciwko kadrze Belgii, jest to twój jeden z najważniejszych goli w dotychczasowej karierze?

Tak, ten gol zdecydowanie zaliczam do jednego z najważniejszych, ale do zdobycia tej bramki przyłożył się cały zespół.

Z Rosją odnieśliście bezbramkowy remis, czego w tym meczu zabrakło wam do końcowego zwycięstwa?

Drużyna przeciwna bardzo dobrze grała w obronie, ciężko było się przez nią przebić, stwarzaliśmy sobie dogodne sytuacje, ale brakowało nam ostatniego podania i wykończenia, zbiegiem czasu przestałyśmy realizować założenia, które były kluczowe do wygrania tego meczu.

Wraz z kadrą pokonałyście reprezentację Anglii, jest to twój najważniejszy mecz w młodzieżowej kadrze, jakie emocje towarzyszyły wam gdy odnieśliście zwycięstwo przeciwko angielskim zawodniczkom?

Po zwycięstwie nad Anglią towarzyszyły łzy wzruszenia, rozpierała nas duma, ponieważ zwycięstwo odniosła Polska, czułyśmy również radość i satysfakcję z tego, że udało nam się zrealizować założenia Trenera. Razem stworzyliśmy historię nie do opisania.Jest jakaś jedna poszczególna zawodniczka bez której nie wyobrażasz sobie funkcjonowania reprezentacji?

Każda jest bardzo ważnym ogniwem naszego zespołu.

Jak wpłynęła na was kontuzja Aleksandry Posiewki, która nie mogła wystąpić w październikowym zgrupowaniu?

Cały zespół ubolewał nad tą przykrą sytuacją. Wierzymy, że Ola wróci jeszcze silniejsza bo przed nami kolejne ważne mecze. Właśnie te zwycięstwa dedykowaliśmy naszym kontuzjowanym koleżankom z drużyny.

Przed eliminacjami testowanych było wiele zawodniczek, jak wyglądał proces selekcji kadry?

Dużo się nauczyłyśmy nowych aspektów gry, dla niektórych były to nowe rzeczy a dla niektórych już znane. Na pewno przez ten proces zbudowaliśmy silną relację.

Spotkania rozegraliście przed własną publicznością, pomogło wam to w awansie do następnej fazy?

Kibice to tak jak “12 zawodnik” na boisku. Ich wsparcie bardziej nas mobilizowało. Miło widzieć, że coraz szersze grono miłośników piłki nożnej kibicuje również żeńskim drużynom.

Drugą rundę eliminacyjną rozegracie w maju, na kogo nie chciałabyś trafić w kolejnej grupie?

Nie mamy takiego przeciwnika na którego nie chcielibyśmy trafić, będziemy przygotowani na każdego rywala i przede wszystkim nie będziemy się nikogo bać.

Przejdźmy teraz do rozgrywek ligowych, w I lidze obecnie zajmujecie obecnie ósmą lokatę, jak myślisz z czego wynika ta pozycja?

Ósma lokata wynika z tego że w rozgrywkach 1 ligi I 2 ligi, grają przeważnie juniorki a więc zawodniczki, które aspirują do tego aby zostać piłkarkami przez duże “P”. W 1 lidze dodatkowo grają zawodniczki, które nie mają za dużo minut w ekstralidze albo są w kadrze meczowej a grają małą ilość minut, to sprawia że prawie na każdym meczu 1 ligi jest inny skład wyjściowy i ciężko o jakiekolwiek zgranie zespołu.

Jakiej gry możemy się spodziewać po drużynie rezerw SMS-u Łódź, jaki styl obieracie sobie przed meczem?

Zawsze chcemy grać ofensywnie i agresywnie niezależnie od tego z jakim przeciwnikiem gramy. Dla nas młodych zawodniczek są to mecze, w których mamy się uczyć ofensywnej, odważnej gry.

SMS posiada drużyny w Ekstralidze, I lidze, II lidze jak i we wszystkich najwyższych rozgrywkach młodzieżowych w kraju. Najlepsze szkolenie znajdziemy przy ul. Milionowej 12?

Uważam, że kadra SMS-u jest najlepiej przygotowana do szkolenia zawodniczek.

Rozgrywki I ligi w tym sezonie można uznać za wyrównane. Jest SWD Wodzisław Śląski, Pogoń, Polonia Środa Wielkopolska, HydroTruck Radom, Resovia, jak ocenisz poziom ligi?

Tak, w tym sezonie poziom 1 ligi jest wyrównany i tak naprawdę każdy z każdym może wygrać jak pokazują ostatnie kolejki ligowe. Poziom jest wyższy niż w sezonach gdzie jeszcze były dwie grupy. Centralizacja rozgrywek sprawiła ze poziom i atrakcyjność rozgrywek jest wyższa.

Czy uważasz, że w tej lidze każdy może urwać punkty każdemu?

Tak.

Zakładasz sobie jakiś konkretny czas w którym chciałabyś zadebiutować w Ekstralidze?

Nie zakładam sobie konkretnego czasu. Decyzje o debiucie w Ekstralidze pozostawiam szkolącym mnie Trenerom.

W SMS-ie grasz już od ponad dwóch lat, jakie aspekty gry poznałaś już poprawiłaś podczas gry w łódzkim klubie?

Nabyłam pewności siebie, poznałam inne systemy gry i wiele cennych rad odnośnie mojej gry. Klub umożliwia mi cały czas mój rozwój.

fot. sportowamigawka.pl

Może Cię również zainteresować

Ekstraliga: Trzy punkty pozostały w Katowicach

Klaudia

Siódmy transfer Sportisu KKP Bydgoszcz

Mariusz

Ewa Pajor z nowym kontraktem…

Sebastian Godyla

Skomentuj