Remis w Paryżu, skromna zaliczka niemieckiego klubu przed rewanżami w Lidze Mistrzów

Niedziela upłynęła pod znakiem kobiecej Ligi Mistrzyń. W meczu walki PSG zremisowało na własnym obiekcie z FC Barceloną. W Bawarii Chelsea uległa Bayernowi 2:1

Liga Mistrzów rządzi się swoimi prawami, kibice w Polsce jednak większą uwagę przywiązywali raczej do pojedynku we Francji. Tam w wyjściowej jedenastce znalazła się Paulina Dudek. Nasza reprezentantka rozegrała całe zawody, w których padły dwa gole.

Mecz lepiej rozpoczęły podopieczne Lluisa Cortesa. W dwunastej minucie piłkę na prawe skrzydło otrzymała Aitana Bonmati, posłała dośrodkowanie, z którym minęła się Christiane Endler, a w gotowości była Jennifer Hermoso, która umieściła piłkę w bramce obok bezradnie ratującej sytuację Irene Paredes.

Francuzki nie złożyły broni i po jednym z rzutów rożnych, Alana Cook umieściła piłkę w bramce z najbliższej odległości. Chwilę później mogło być 2-1, przytomnie w obronie zagrała Marta Torrejon. Po uderzeniu z rzutu wolnego wybiła piłkę niemal z linii bramkowej.

Tuż przed przerwą, dobre prostopadłe podanie otrzymała Marie Katoto, ale po jej uderzeniu piłka odbiła się od słupka. Swoją obecność na murawie zaznaczyła także Paulina Dudek. Po jednej z jej interwencji na murawę runęła Maria Leon, ale pani sędzia pozostałą niewzruszona.

Oba zespoły mogły przechylić szale zwycięstwa na swoją stronę, ale dziś skuteczność zawodziła. Remis w tym pojedynku chyba nikogo nie krzywdzi.

PSG – FCB 1-1 (1-1)
21′ Cook – 13′ Hermoso

Kartki: Formiga [ż/k], Morroni [ż/k], Paredes [ż/k] – Pereira [ż/k], León [ż/k]

PSG: Endler – Dudek, Cook (72′ Bachmann), Paredes, Morroni, Geyoro, Formiga (76′ Nadim), Dabritz, Lawrence, Katoto, Baltimore

FCB: Panos – Leon, Hermoso (74′ Oshoala), Torrejon, Hamraoui (84′ Losada), Putellas, Bonmati, Ouahabi, Graham Hansen, A.Pereira, Martens (74′ Caldentey)

W drugim spotkaniu, mieliśmy więcej bramek. Na pierwszą kibice przed tabletami musieli czekać zaledwie do 12. minuty, Klara Buhl zagrała do Hanny Glas, ta dośrodkowała na drugi słupek, a tam już czyhała Sydney Lohmann. Strzał głową był nie do obrony, wobec interweniującej w defensywie Millie Bright

Drugi gol, to dośrodkowanie po faulu na  Guro Reiten. Do piłki podeszła sama poszkodowana, posłała dobre podanie w okolice piątego, szóstego metra. Nabiegająca Melanie Leupolz sprytnie uderzyła piłkę, która delikatnym lobem znalazła drogę do bramki.

W drugiej połowie gola na wagę zwycięstwa zdobyła  Hanna Glas, która pięknie przymierzyła z osiemnastego metra.  Skromne zwycięstwo piłkarek z Bawarii na pewno jest ważne w kontekście rewanżu w Londynie.

Oba spotkania rewanżowe zaplanowane są na drugi dzień maja.

Bayern – Chelsea 2-1 (1-1)
12′ Lohmann, 56′ Glas – 23′ Leupolz

Kartki: Zadrazli [ż/k] – Harder [ż/k]

Bayern: Benkarth – Simon, Ilested, Hegering, Glas, Buhl (62′ Schuller), Laudehr (77′ Wenninger), Zadrazil, Beerensteyn (77′ Dallmann), Magull (90′ Sorensen), Lohmann

Chelsea: Berger – Andersson, Ingle, Bright, Carter, Reiten (65′ Charles), Leupolz, Ji, Kerr, Harder (70′ England), Kirby