Reprezentacja U-17: Pewna wygrana ze Szwecją, Polki z szansą na triumf w turnieju

Reprezentacja Polski U-17 w drugim starciu w ramach towarzyskiego turnieju w hiszpańskim San Pedro del Pinatar pokonała 2:0 Szwecję. Młode biało-czerwone nie mogą być jeszcze pewne gry o powtórzenie sukcesu sprzed roku, czyli wygrania turnieju, bowiem wszystko będzie zależeć od rezultatu jutrzejszego starcia Szwedek ze Szkocją, z którą Polki zremisowały wczoraj 1:1.

Względem wtorkowego starcia z zespołem z Wysp Brytyjskich, w podstawowym składzie ekipy prowadzonej przez Marcina Kasprowicza doszło aż do pięciu zmian. Strzelczyni jedynej bramki dla Polek w starciu ze Szkocją – Wiktoria Kiszkis – rozpoczęła na ławce, a opaskę kapitańską przejęła po niej utalentowana piłkarka UKS SMS Łódź, Weronika Kaczor. Od pierwszych minut zaprezentowała się natomiast między innymi klubowa koleżanka Kiszkis z West Ham United, Wiktoria Fronc.

Na pierwsze trafienie trzeba było czekać do 28. minuty. Wtedy to po rajdzie prawym skrzydłem w pole karne dośrodkowała Julia Olkiewicz, a Aleksandra Posiewka znakomicie przyjęła piłkę i oddała strzał, który zaskoczył bramkarkę ze Skandynawii, dzięki czemu nasze rodaczki wyszły na prowadzenie. Zostało ono podwyższone już cztery minuty później, a Julia Olkiewicz tym razem odnalazła się w roli strzelczyni, zmieniając rezultat na 2:0 dla Polski. Wynik w drugiej połowie nie uległ już zmianie, dzięki czemu młode zawodniczki znad Wisły awansowały na fotel lidera swojej grupy.

Sporo wskazuje na to, że biało-czerwone w sobotę, 15 lutego staną przed szansą wygrania turnieju. Wówczas w potyczce o złoto zmierzą się najprawdopodobniej z Belgijkami, które dzisiaj rozbiły aż 4:0 Węgierki. Wszystko będzie uzależnione jednak od ostatniego meczu naszej grupy pomiędzy Szwecją a Szkocją, który zostanie rozegrany jutro o godzinie 16:00. W tym samym czasie odbędzie się także ostatni mecz grupy A pomiędzy Czechami a Belgią.

Szwecja U-17 – Polska U-17 0:2 (0:2)
Posiewka 28′, Olkiewicz 32′

Szwecja (skład wyjściowy): Serina Iddrisu Backman – Adina Jansson, Elma Junttila Nelhage, Athinna Persson Lundgren, Monica Jusu Bah, Rosa Kafaji, Matilda Vinberg, Alice Lindgren, Sara Eriksson, Johanna Rehnmark, Alice Söndergaard

Polska (skład wyjściowy): Natalia Majewska – Katja Skupień, Gabriela Kędzia (K), Weronika Kaczor, Nadia Krezyman, Natalia Wróbel, Wiktoria Fronc, Alekdsandra Posiewka, Aleksandra Dudziak, Oliwia Krysman, Julia Olkiewicz

Sędzia: Amine Laguenani Merizak (Hiszpania)