fbpx

ROW Rybnik i Unifreeze Górzno z awansem do Ekstraligi futsalu, zostały już tylko baraże

W ubiegły weekend rozpoczęliśmy sezon na trawie, a to oznacza że rozgrywki futsalowe są już na końcowym etapie. W pierwszej lidze zakończyliśmy właśnie sezon zasadniczy i do rozegrania pozostały już tylko baraże o Ekstraligę, w których zagrają Gwiazda Toruń i AZS UP Kraków. 

O ile w Ekstralidze mamy jeszcze emocje i walkę o Final Four, o tyle w na jej zapleczu niemal wszystkie rozstrzygnięcia już zapadły. Na północy Polski pewne awansu są zawodniczki Unfreeze Górzno. Popularne „Truskawki” w tym sezonie nie zaznały porażki i z kompletem 30 punktów cieszyły się z powrotu na najwyższy szczebel. I choć w ten weekend nie grały meczu, to mogły spać spokojnie, i cieszyć się z wcześniej wywalczonego awansu.

Podobnie było w Olsztynie, gdzie miejscowe AZS UWM High Heels podejmowały pewną drugiego miejsca Gwiazdę Toruń. Zwycięstwo gospodarzy 3:1 ekipie z warmińsko-mazurskiego daje na koniec sezonu trzecie miejsce. Torunianki natomiast mimo porażki w ostatniej kolejce, zakończyły fazę zasadniczą na drugiej lokacie, która daje prawo gry w barażu z piątym zespołem Ekstraligi – AZS Uniwersytet Gdański.

W drugim meczu tej grupy DTS Helios Białystok rozbił KS Zdrowie Garwolin 7:3. Zespoły te zakończyły sezon odpowiednio na czwartym i piątym miejscu w tabeli grupy północnej.

Do prawdziwego pogromu doszło w Krakowie, gdzie AZS UP rozgromił aż 19:0 najsłabszą na południu LKS Olimpię Osieczany. Ekipa ze stolicy Małopolski jako drugi zespół na południu powalczy w barażu o Ekstraligę z Wierzbowianką Wierzbno..

W meczu środka tabeli pomiędzy Plonem Błotnica Strzelecka, a AZS UŚ Katowice padł remis 2:2

Wyniki spotkań futsalowej I ligi z minionego weekendu:

AZS UWM High Heels Olsztyn – FC Gwiazda Toruń 3:1
Julia Kolonowska 2′, Nina Michalska 8′, Aleksandra Kojadyńska 28′ – Marta Muszyńska 27′

DTS Helios Białystok – KS Zdrowie Garwolin 7:3

LKS Plon Błotnica Strzelecka – KS AZS UŚ Katowice 2:2
Izabela Jaklowska 13′, Magdalena Truszczak 31′ – Agnieszka Chwasrtel 2′, Joanna Kęsoń 37′

AZS UP Kraków – LKS Olimpia Osieczany 19:0
Paulina Stachurska 1′, Paulina Fiałek 8′, 28′ 31′, Daria Kokoszka 9′, 21, 35′, Małgorzata Płaszewska 13′, 34′, Karolina Piwowarczyk 14′ (s), Monika Markiewicz 16′, Patrycja Rżany 18′, 26′, Ewelina Prokop 19′, 39′, Weronika Smaza 25′, 26′ 32′, 35′

Pary barażowe o Ekstraligę Futsalu Kobiet:
AZS UP Kraków – Wierzbowianka Wierzbno
FC Gwiazda Toruń – AZS Uniwersytet Gdański

 

fot. Anna Langowska/facebook.com/APLG2010

Other Articles

Leave a Reply