Ruszył sezon w kolejnym europejskim kraju, Superpuchar Estonii dla Flory Tallinn

Kolejne rozgrywki w Europie mimo pandemii koronawirusa wracają do grania. Dzisiejszym meczem o Superpuchar Estonii rozpoczął się kobiecy sezon w tym nadbałtyckim kraju. Po trofeum sięgnął aktualny mistrz – Flora Tallinn, gromiąc inny stołeczny zespół, Tallinnę Kalev aż 5:1.

W Estonii aktualnie statystyki mówią o 1821 osobach, które zaraziły się koronawirusem, z czego aż 1526 już wyzdrowiało. W kraju tym odnotowano 64 zgony spowodowane COVID-19. Liga męska wznowiła grę 20 maja, natomiast rozgrywki kobiet rozpoczną się dokładnie za tydzień. Ligę poprzedziło starcie o Superpuchar, czym oficjalnie rozpoczęto sezon 2020 (w Estonii gra się systemem wiosna-jesień).

Zgodnie z przewidywaniami już w pierwszej połowie zawodniczki Flory mogły być praktycznie pewne, że dzisiaj to one podniosą w górę trofeum. Po pierwszych 45 minutach na tablicy widniał bowiem wynik 4:0. Worek z golami rozwiązała w 12. minucie utalentowana Mari Liis Lillemäe, a sześć minut później podwyższyła Maarja Saulep. Po kolejnych czterech minutach było już 3:0 dzięki bramce Kristiiny Tullus. Jeszcze przed zejściem do szatni futbolówkę w siatce umieściła również Katrin Loo, co definitywnie podłamało piłkarki Kalev.

Piąty cios wyraźnie słabszej w tym starciu drużynie zadała Saron Läänmäe. Talinna Kalev w końcówce potrafiła jednak zdobyć honorową bramkę. Jaj autorką została Emma Treiberg, co zaledwie zmniejszyło rozmiary dotkliwej porażki jej drużyny do stanu 1:5.

Flora Tallinn wygrała Superpuchar Estonii po raz piąty. Wcześniej ta sztuka udawała się im w latach 2009, 2010, 2018 i 2019. Co ciekawe, „Zielone” są jedną z zaledwie dwóch ekip, które mogą się pochwalić tym osiągnięciem. Siedem pozostałych edycji istniejącego od 2009 roku Superpucharu wygrywał bowiem zespół Pärnu JK. To on wywalczył w ubiegłym sezonie ligowe wicemistrzostwo oraz zagrał w finale krajowego pucharu, jednak w tym sezonie zespół nie przystąpił już do rozgrywek, więc jego miejsce w meczu o Superpuchar zajęła trzecia drużyna minionego sezonu estońskiej ekstraklasy – Tallinna Kalev.