fbpx

Są decyzje w sprawie sezonu futsalu! Puchar Polski zakończony, jest szansa na dokończenie ligi

Komisja ds. Nagłych Polskiego Związku Piłki Nożnej zadecydowała o dalszych losach sezonu futsalowego. Cały czas jest szansa na rozegranie turnieju Final Four oraz baraży o awans do Ekstraligi, natomiast Puchar Polski został definitywnie zakończony.

Postanowieniem powyższego organu turniej finałowy Ekstraligi Futsalu Kobiet może zostać rozegrany najpóźniej 31 października. Jeśli do tego dnia sytuacja w kraju nie będzie jednak pozwalać na zorganizowanie Final Four, mistrz Polski nie zostanie wyłoniony. Przypomnijmy, że o złoto powalczą w Poznaniu AZS UJ Kraków, AZS UEK Słomniczanka Słomniki, Rolnik Biedrzychowice Głogówek oraz AZS UAM Poznań.

Na najwyższy szczebel rozgrywek kobiecego futsalu awansują natomiast zwycięzcy swoich grup I ligi, czyli Unifreeze Górzno i TS ROW Rybnik. O dwóch pozostałych drużynach, które wystąpią w przyszłym sezonie Ekstraligi Futsalu zadecydują baraże, w których rewanże również mogą zostać rozegrane najpóźniej 31 października. Pary barażowe stanowią dwumecze Gwiazdy Toruń z AZS Uniwersytet Gdański (pierwszy mecz zakończył się wygraną UG 1:0) oraz AZS UP Kraków z Wierzbowianką Wierzbno, która do rewanżu przystąpi z trzybramkową zaliczką po wygranej 5:2. Gdyby jednak nie było możliwości dogrania baraży, o tym kto zagra w przyszłym sezonie Ekstraligi Futsalu Kobiet zadecyduje Departament Rozgrywek Krajowych PZPN.

Na etapie 1/8 finału definitywnie zakończono natomiast futsalowy Puchar Polski, którego zdobywca w tym sezonie nie zostanie wyłoniony. Podjęto również decyzję dotyczącą sezonu piłki nożnej plażowej. Rozgrywki beach soccera w 2020 roku mogą się odbyć najpóźniej do 30 listopada.

 

fot. Anna Langowska/facebook.com/APLG2010

Other Articles

EkstraligaNewsyPolska
EkstraligaNewsyPolska

Leave a Reply