Sensacja, gole i remis – czyli podsumowanie pierwszego dnia mistrzostw świata U-20

W środę rozpoczęły się piłkarskie mistrzostwa świata kobiet do lat 20. Młode piłkarki z całego świata powalczą o tytuł w słonecznej Kostaryce o tytuł. W inaugurującym spotkaniu Niemki zagrały z Kolumbijkami, które sensacyjnie wygrały spotkanie 1:0 po golu Marianny Munoz Rodriguez w 87. minucie. Drugie spotkanie Nowej Zelandii z Meksykiem zakończyło się remisem 1:1 po bramkach Grace Wisniewski z 30. minuty i Anette Vazguez z 45. minuty spotkania.

Niemki, jako murowane faworytki meczu (i jedne z faworytek turnieju) po sensacyjnym w wykonaniu Kolumbijek spotkaniu musiały uznać wyższość rywalek. Gola na wagę triumfu dla swojego kraju zapakowała Marianna Munoz Rodriguez w 87. minucie spotkania.

Niemcy – Kolumbia (0:0) 0:1

M. Ramirez 87′ (COL)

Mistrzostwa świata U-20, grupa B, mecz 1 z 3.

Niemcy: Kassen – Sterner, Steck, Frohlich (Diehm 86′), Hills – Keles (Elmazi 62′), Grawe, Zacai (Mattner-Trembleu 62′) – Weidauer, Vobian (Coreley 76′), Wamser.

Trener: K. Peter

Kolumbia: G. Alzate – Q. Minota, Baron, C. Alegria, G.Zapata – L. Calderon (M. Ramirez 72′), S. Florez, I. Zanger – Caicedo (L. Moreno 90+5′), R. Gil (G. Meneses 72′), R. Salazar.

Trener: C.A.P Mazo

Piłkarki z Nowej Zelandii typowane, jako zwyciężczynie spotkania próbowały zdominować mecz narzucając rywalkom zasady gry. Meksykanki nie pozostały jednak obojętne. Dla ekipy “Wyspiarek” trafiła w 30. minucie Grace Wisniewski. Meksykanki odpowiedziały na to bramką w 45. minucie Anette Vazquez. Finalnie po zaciętej walce ekipy podzieliły się punktami.

Nowa Zelandia – Meksyk (1:1) 1:1

Wisniewski 30′ (NZ), Vazquez 45′ (MEX)

Nowa Zelandia: Hunt-Sheaff – Dugan (McMeeken 71′) , Niedemayr, Taylor (Walker 80′), van der Meer – Jansen, Wisniewski – Pritchard, Whinham (Caroll 80′), Collins – Clegg (Lancaster 64′)

Trener: G. K Lewis

Meksyk: E. Mendoza – R. Florez (Archila 56′), C. Carrera (Alvarez 89′), G. Prado, M. Cortez – Vazquez, G. Alfaro (Soto 67′), Felix – M. Valencia, F. Florez (V. Florez 67′), Mauleon (Valazquez 89′).

Trener: A. Galindo