Skromne zwycięstwo Uniwersytetu w derbach stolicy

W warszawskich derbach drugiej części sezonu futsalowej Ekstraligi Uniwersytet Warszawski zwyciężył w wyjazdowym spotkaniu z AZS AWF Warszawa 1:0. Wygrana UW nie wpłynęła jednak na pozycje obu drużyn w tabeli, gdyż futsalistki z Bielan w poprzednich derbach odniosły zwycięstwo 3:2.

Zawodniczki Uniwersytetu Warszawskiego od pierwszej minuty zagrały bardzo ofensywnie chcąc jak najszybciej objąć prowadzenie. Bramkę dla gości w 4’ zdobyła Paulina Pokraśniewicz, która chwilę wcześniej odebrała piłkę Katarzynie Mauryc. Kolejną okazję UW miało w 5’ po błędnym podaniu do bramkarki w obronie AWFu, za który został podyktowany rzut wolny. Po podaniu Julii Przybyłkowicz na bramkę uderzała Emilia Jarzyna, mierząc tuż pod poprzeczkę, ale kapitalną obroną popisała się Natalia Mikuła, która jeszcze w  poprzednim sezonie grała w barwach UW. Gospodynie zepchnięte do defensywy sporadycznie kreowały akcje ofensywne. W 8’ po podaniu Anny Kowalczyk strzał na bramkę gości oddała Karolina Kołomyjec, ale nie zdołała zaskoczyć Zuzanny Nikisz. W 11’ bliskie podwyższenia były zawodniczki Uniwersytetu, kiedy po wybronionym strzale Pauliny Pokraśniewicz dobijała Julia Przybyłkowicz, ale po jej uderzeniu piłka trafiła w słupek. Brak skuteczności jak się później okazało prześladował drużynę gości do ostatniej sekundy spotkania. W ostatniej minucie 1. połowy szansę na wyrównanie miała Ruslana Diachuk, ale po jej strzale piłka minęła słupek.

Po przerwie drużyna gości nadal dominowała na parkiecie, ale mimo licznych akcji pod bramką AWFu nie padła żadna bramka. W 35’ zawodniczkom Uniwersytetu Warszawskiego udało się stworzyć sytuację 3 na 1, ale ostatecznie piłka nie wylądowała w bramce gospodyń. Po nieudanej akcji na kilkadziesiąt sekund inicjatywę przejęły zawodniczki z Bielan, ale również nie zdołały pokonać bramkarki gości. Na 2 minuty przed końcem zespół Uniwersytetu rzucił się do szaleńczego ataku, po czym raz za razem padał mocny strzał na bramkę AWFu, ale dobra postawa obrony i kapitalne interwencje Natalii Mikuły nie dopuściły do podwyższenia prowadzenia UW. Ostatnie sekundy meczu przyniosły szansę na bramkę dla obu drużyn. Najpierw w polu karnym gości po obronionym strzale przez Zuzannę Nikisz strzał na pustą bramkę oddawała Anna Kowalczyk, ale ofiarna obrona Emilii Jarzyny udaremniła zdobycie bramki. Następnie akcję stworzył zespół UW, po której sam na sam z bramkarką znalazła się Kornelia Bińczyk, ale nie zdołała pokonać Natalii Mikuły i spotkanie zakończyło się skromną wygraną UW 1:0.