SMS lepszy od Czarnych Sosnowiec w trzecim zimowym sparingu

TME SMS Łódź w sparingowym pojedynku pewnie pokonał Czarnych Antrans Sosnowiec 3:1 (3:0). Dla obu tych ekip był to już trzeci tegoroczny mecz kontrolny.

Tylko sam początek pierwszej połowy był stosunkowo wyrównany. Z biegiem czasu do głosu coraz bardziej zdecydowanie zaczęły przechodzić piłkarki Marka Chojnackiego. Aktualne mistrzynie Polski swoją przewagę na boisku udokumentowały zdobytym już w 12. minucie golem. Dośrodkowanie Gabrieli Grzybowskiej na otwierającą bramkę zamieniła Paulina Filipczak. Nie minął kwadrans, a po akcji Klaudii Jedlińskiej został podyktowany rzut karny dla łodzianek. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podeszła Grzybowska i pewnym strzałem pokonała Martynę Małysę. Trzeci cios zdobywczyniom Pucharu Polski zadała jeszcze przed przerwą Anna Rędzia, która wykorzystała dokładne podanie Klaudii Jedlińskiej.

W drugiej odsłonie gra się nieco wyrównała i coraz częściej to gospodynie tego towarzyskiego starcia prezentowały się w ataku. Podopieczne Anny Szymańskiej stać dzisiaj było jednak tylko na jedno trafienie. Jego autorką zostałą Dżesika Jaszek, która rozmiary przegranej Czarnych zmniejszyła w 78. minucie. Warto dodać, że ekipa z Sosnowca wciąż boryka się z problemami kadrowymi. Z powodu drobnych urazów na placu gry nie pojawiły się dzisiaj Nikol Kaletka oraz nowa kapitan zespołu – Daria Kurzawa. Po dłuższych pauzach nadal do pełnej sprawności nie wróciły ponadto Zuzanna Witek, Dorota Hałatek, Kinga Bieszczad i Kinga Puchalska. Ubytki w kadrze spowodowały między innymi to, że na skrzydle wystawiona była w starciu z SMS-em nominalna defensorka, Zofia Buszewska.

W tym sezonie jeszcze dwukrotnie dojdzie do pojedynków Czarnych Sosnowiec z SMS-em Łódź i to w krótkim odstępie czasu. 22 marca bowiem piłkarki Anny Szymańskiej podejmą mistrzynie Polski w meczu 1/8 finału Pucharu Polski, a kilka dni później – 25 lub 26 marca – również w Sosnowcu do starcia tego dojdzie w ramach 15. kolejki Ekstraligi.