Staszkówka z kompletem punktów po skromnym zwycięstwie w Ząbkach

UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna przywozi z Ząbek komplet punktów po skromnym zwycięstwie 0:1, jednak na nudę nikt nie mógł narzekać, gdyż obie drużyny stworzyły wiele okazji do zdobycia bramki.

Od pierwszej minuty oba zespoły skupiły się na ofensywie, ale to zespół gości znacznie częściej stwarzał zagrożenie dla bramki przeciwniczek. Już na samym początku spotkania strzał na bramkę Ząbkovii oddała Livia Potengova, ale nie sprawił on żadnych problemów Monice Walaszek, która pewnie złapała piłkę. Chwilę później gospodynie wypracowały chyba jedną z lepszych sytuacji w całym meczu. Po mocnym dośrodkowaniu Katarzyby Mauryc, strzał na bramkę oddała Patrycja Kozarzewska, ale piłka minimalnie minęła słupek. W kolejnych minutach przewaga Staszkówki zaczynała być coraz bardziej widoczna i zawodniczki gości raz za razem przeprowadzały rajdy na połowie Ząbkovii. Kilkukrotnie na bramkę gospodyń uderzały m.in. Livia Potengova i Paulina Tomasiak, ale strzały te okazywały się niecelne lub niewystarczająco silne by pokonać bramkarkę i obie drużyny schodziły na przerwę bez zdobyczy bramkowych.

Początek drugiej połowy należał już do Ząbkovii. W 52. minucie gospodynie wywalczyły rzut wolny i do wykonania stałego fragmentu podeszła Milena Prochowska, ale jej strzał nie zdołał pokonać Marty Kaźmierczak, która złapała piłkę. Chwilę później próbę pokonania bramkarki gości podjęła Nina Warachowska, ale jej strzał również został obroniony. Po nieskutecznej akcji gospodyń, z kontrą ruszyła Staszkówka, ale akcji sam na sam nie zdołała wykorzystać Aleksandra Cygan. Po wielu nieudanych próbach, jedyne trafienie w meczu udało się zdobyć Paulinie Tomasiak, która po akcji lewym skrzydłem, pokonała bramkarkę Ząbkovii strzałem z dystansu i wyprowadziła swój zespół na prowadzenie. Po zdobytej bramce Staszkówka znów zaczęła dominować na boisku, ale mimo wielu wypracowanych sytuacji nie udało się podwyższyć prowadzenia. W ostatnich minutach spotkania Ząbkovia usiłowała zdobyć bramkę wyrównującą i niemal zamknęła zespół gości na ich własnej połowie. W 89. minucie mocny strzał na bramkę Staszkówki oddała Anna Kodym, który sprawił pewne problemy interweniującej Marcie Kaźmierczak, ale żadna z zawodniczek gospodyń nie zdążyła w porę dobiec do piłki, którą ostatecznie wychwyciła bramkarka.