Surowa lekcja od “Gangu Jagieły”. Tczewianki muszą szukać punktów gdzie indziej

W pochmurne sobotnie południe ekipa Piotra Jagieły podejmowała beniaminka Ekstraligi, Pogoń Dekpol Tczew. Śląsk Wrocław nie pozostawił złudzeń rywalkom, wygrywając przekonywująco 5:0.

Świetne otwarcie zaliczył Śląsk. W dziewiątej minucie świetnym podaniem popisuje się Kamila Czudecka które trafia pod nogi Katarzyny Białoszewskiej a napastniczka wrocławianek mocnym strzałem pokonuje Annę Kowalik. W 15. minucie ponownie urywa się Białoszewska i wpada w pole karne. Julia Zielińska ratuje się faulem a prowadząca to spotkanie Sylwia Biernat bez wahania wskazała na “wapno”. Do piłki podeszła Aleksandra Dudziak i nie daje szans Kowalik. W 30. minucie z rzutu wolnego dośrodkowuje Oliwia Krysman, piłkę zgrywa Natalia Sitarz a w zamieszaniu najlepiej odnajduje się Białoszewska i pakuje futbolówkę do bramki z najbliższej odległości. Tczewianki jeszcze nie otrząsnęły się po stracie trzeciego gola gdy w pole karne zagrywa Czudecka a do piłki dopada Sitarz i podwyższa wynik spotkania na cztery do zera. W 44. minucie na rajd zdecydowała się Sitarz, minęła dwie rywalki i wspaniałym i precyzyjnym strzałem zza pola karnego nie dała szans bramkarce Pogoni.

Druga połowa prowadzona była w zdecydowanie wolniejszym tempie. Tczewianki próbowały atakować, by zdobyć kontaktowe trafienie, lecz bardzo dobrze dysponowana była Monika Sowalska. W 80. minucie Piotr Jagieła dał szansę debiutu dwóm juniorkom. Na boisku pojawiły się Katarzyna Watral i Nadia Sobel, na co dzień grające w Centralnej Lidze Juniorek, gdzie trenerką jest Patrycja Falborska. W drugiej połowie bramek nie zobaczyliśmy. Śląsk wysłał mocny sygnał, że będzie chciał się liczyć w walce o najwyższe cele w tym sezonie.

Ocena sędzi: Sylwia Biernat, razem z asystentkami, zasłużyła na 5. Temperowała kartkami zawodniczki w odpowiednich momentach. Widoczna kiedy trzeba, dawała pograć obydwu zespołom.