Świetne wejście Polki w Pucharze Niemiec – Ewa Pajor strzela w ostatniej minucie! [WIDEO]

Nowy sezon Bundesligi startuje dopiero w przyszły weekend, lecz Ewa Pajor już rozpoczęła klubowe strzelanie w kampanii 2022/2023. Kapitan reprezentacji Polski trafiła do siatki w wygranym 8:2 meczu Pucharu Niemiec z FSV Gütersloh 2009.

1/16 walki o krajowe trofeum była dla “Wilczyc” rozpoczęciem zmagań o Puchar Niemiec. W pierwszej rundzie Wolfsburg miał “wolny los”.

Rywalem mistrzyń Niemiec było drugoligowe Gütersloh. W pierwszej rundzie ekipa ta pokonała aż 9:0 Rostocker FC. Już w 2. minucie bardzo efektowną bramkę niespodziewanie zdobyły niżej notowane gospodynie. Po dograniu piłki piętką precyzyjnym strzałem popisała się Jacqueline Baumgärtel. Wyrównanie padło dopiero po kwadransie gry. Autorem bramki była Jill Roord. Pomimo walki i ambicji zespołu gospodyń, do przerwy gole zdobywał już tylko Wolfsburg. Dwa trafienia padły w 34. i 35. minucie, a zdobyły je Dominique Janssen oraz Alexandra Popp.

Wolfsburg kontrolował mecz, lecz w 5. minucie po przerwie stracił bramkę. Kontra i celne dogranie zaowocowało golem dla Gütersloh. Strzelczynią była Ronja Leuber. Trzy minuty później Alexandra Popp była autorką trafienia na 2:4. Piłkarka chybiła z karnego, jednak skutecznie dobiła piłkę między słupki. Reprezentantka Niemiec zdobyła kolejne dwa gole w 84. minucie z rzutu wolnego i 85. minucie. Dominację VfL udokumentowała także Lynn Wilms w 87. minucie. Ostatni akcent bramkowy w spotkaniu należał do Polki – Ewy Pajor. Reprezentantka naszego kraju ustaliła wynik tego starcia na 2:8.

Ewa Pajor weszła na boisko w 78. minucie za Jule Brand.
W ubiegłym sezonie polska snajperka zdobyła w Pucharze Niemiec 2 gole. W Bundeslidze była autorką 8 bramek i 5 asyst. Przeciwko FSV Gütersloh poza kadrą była natomiast kontuzjowana nadal Katarzyna Kiedrzynek. Szczegóły jej urazu opisywaliśmy TUTAJ.