Tczewska Pogoń nie pozostawiła złudzeń. Tuzin bramek w Głogówku

Trudny to sezon dla zawodniczek z Opolszczyzny, które po spadku z ekstraligi i rewolucji kadrowej wciąż nie mogą wrócić na właściwe tory. W sobotnim spotkaniu musiały uznać wyższość zawodniczek przyjezdnych mimo zdobycia czterech bramek Rolnika mecz zakończył się zwycięstwem Pogoni Dekpol Tczew 10:2. Dwie bramki samobójcze w tym spotkaniu zanotowały zawodniczki gospodarzy Ewa Duda i Jenifer Da Costa.

Pierwsza połowa spotkania nie wskazywała takiego wysokiego wyniku. Rolniczki nawiązywały walkę i miały kilka dogodnych sytuacji strzeleckich jednak strzały Martyny Małolepszej czy Agaty Sobkowicz efektownie a co najważniejsze skutecznie broniła Anna Kowalik. Wynik spotkania w Głogówku w 9 minucie otworzyła Victoria Osowska, dając prowadzenie Pogoni. Zaledwie dwie minuty później przyjezdne podwyższyły na 2:0  po trafieniu Magdaleny Sobal. Do przerwy Pogoń zdobyła jeszcze dwie bramki. Samobójcze trafienie w 18 minucie spotkania zdobyła Ewa Duda, a tuż przed przerwą na listę strzelczyń wpisała się Joanna Ścisłowska.

Prawdziwy festiwal strzelecki nastąpił w drugiej części spotkania, gdyż zobaczyliśmy aż 8 bramek. Niesamowitą skutecznością popisała się Magdalena Sobal, która zdobyła aż pięć bramek. W międzyczasie trenerzy obydwu zespołów, Magdalena Łuczak i Mateusz Sroka, dokonywali licznych zmian.  Mimo przewagi zawodniczek z Tczewa, Rolniczki grały ambitnie do końca, zdobywając dwie bramki po strzale Martyny Małolepszej i Jenifer Da Costa, lecz to było wszystko na co było stać zespół z Głogówka w tym spotkaniu.