Trzy rzuty karne w spotkaniu Pragi Warszawa z Pogonią Tczew [FOTO]

Pogoń DEKPOL Tczew wygrała w wyjazdowym meczu z drużyną MUKS Praga Warszawa 1:3, choć zespół gości od 61. minuty grał w osłabieniu.

Na początku spotkania przeważała drużyna z Warszawy. W pierwszych minutach na bramkę uderzały Agnieszka Glinka i Natalia Olszowska, ale w obu przypadkach piłka minęła bramkę. W 5. minucie po zagraniu ręką jednej z zawodniczek z Tczewa, gospodynie miały okazję na zdobycie bramki z rzutu wolnego. Do wykonania stałego fragmentu gry podeszła Dominika Dymitrowicz, ale po jej strzale piłka przeleciała tuż nad poprzeczką. Zespół gości próbował gry skrzydłami i dośrodkowań w pole karne, ale przeważnie piłki dograne wysokim podaniem wyłapywała bramkarka Pragi Warszawa, Julia Krzyczkowska. Pierwsza bramka w meczu padła w 12. minucie. Zagranie ręką zawodniczki z Warszawy we własnym polu karnym dało szansę Pogoni Tczew na objęcie prowadzenia. Jedenastkę na bramkę zamieniła Magdalena Sobal. Po utraconej bramce gospodynie ponownie ruszyły do ataku. W 16. minucie strzałem z woleja próbowała zaskoczyć bramkarkę gości Anna Furmaniak, ale Anna Węsierska zdołała wybić piłkę. W 31. minucie gospodynie miały doskonałą okazję na strzelenie wyrównującego gola. Po faulu Marceliny Ziewiec na Annie Furmaniak w polu karnym, sędzia odgwizdała rzut karny. Strzelała zawodniczka, która wywalczyła jedenastkę, ale dobrą interwencją popisała się Anna Węsierska, która uratowała drużynę przed utratą bramki. Do przerwy Pogoń DEKPOL Tczew zdołała utrzymać jednobramkowe prowadzenie.

Drugą część spotkania lepiej rozpoczęły zawodniczki z Tczewa, które częściej przeprowadzały akcje ofensywne. W 8. minucie niezłe zagranie w pole karne Magdaleny Sobal do Jagody Grześkowiak, w porę wślizgiem przecięła Justyna Bartman. Chwilę później po dograniu Joanny Ścisłowskiej na bramkę Pragi Warszawa uderzała Magdalena Sobal, ale w ostatniej chwili z linii bramkowej piłkę zdołała wybić Agnieszka Glinka. Po kilkunastu minutach drugiej połowy do ataku przeszły zawodniczki z Warszawy. W 15. minucie bliska zdobycia wyrównującego gola była Agnieszka Glinka, która strzałem z rzutu wolnego trafiła w poprzeczkę. Minutę później za nieprzepisowe zagranie ręką w polu karnym Pogoni Tczew, drugą żółtą kartkę otrzymała Joanna Jeleń, która musiała opuścić plac gry. Jedenastkę dla Pragi Warszawa tym razem wykonywała Natalia Olszowska, która pokonała bramkarkę gości, doprowadzając do remis. Wydawało się, że gospodynie były na świetnej drodze do wygrania spotkania, ale mimo gry w przewadze nie potrafiły skutecznie zagrozić bramce gości. Ostatnie 10 minut spotkania należało do Pogoni Tczew. W 36. minucie w sytuacji sam na sam z bramkarką była Magdalena Sobal, ale zbyt późno oddany strzał zdołała obronić Julia Krzyczkowska. Chwile później na bramkę Pragi Warszawa znów strzelała Magdalena Sobal, tym razem po interwencji bramkarki odbiła się jeszcze od poprzeczki po czym opuściła boisko. W 39. minucie na listę strzelczyń wpisała się Nadiia Boichuk, która strzałem z dystansu pokonała Julię Krzyczkowską. Drużyna gości ponownie objęła prowadzenie w spotkaniu, którego miała już nie oddać do końca meczu. Nie minęły dwie minuty od ostatniej bramki, a kolejnego gola dla Pogoni Tczew zdobyła Julia Jędrzejewska, która ustaliła wynik spotkania na 1:3.