fbpx

Katarzyna Kiedrzynek będzie mogła w sierpniu zagrać w Lidze Mistrzyń!

Katarzyna Kiedrzynek będzie mogła zagrać w sierpniowym turnieju finałowym Ligi Mistrzyń. Komitet Wykonawczy UEFA oficjalnie pozwolił na rejestrowanie nowych zawodniczek, które przyszły w letnim okienku transferowym.

Europejska centrala wydała komunikat, w którym poinformowała, że dozwolone dla wszystkich drużyn będzie zarejestrowanie 6 nowych piłkarek. Trzy z nich mogły grać w aktualnej edycji Women’s Champions League dla innego uczestnika ćwierćfinałów.

Taka decyzja oznacza, że VfL Wolfsburg będzie mógł zarejestrować do udziału w turnieju finałowym między innymi Katarzynę Kiedrzynek, która w tym sezonie grała już w Lidze Mistrzyń dla PSG, a od początku lipca jest piłkarką „Wilczyc”.

Sezon UEFA Women’s Champions League zostanie dokończony w Hiszpanii od 21 do 30 sierpnia na stadionach w Bilbao i San Sebastián. W grze o najważniejsze klubowe trofeum w Europie pozostały trzy Polki. VfL Wolfsburg Ewy Pajor i Katarzyny Kiedrzynek w ćwierćfinale podejmie szkockie Glasgow City, a w przypadku awansu o finał zagra z triumfatorkami pary Atlético Madryt – FC Barcelona. Paris Saint-Germain Pauliny Dudek turniej rozpocznie natomiast od starcia z Arsenalem, a o finał zagrać może z Bayernem Monachium lub Olympique Lyon. Wszystkie spotkania hiszpańskiego turnieju zostaną rozegrane bez udziału publiczności.

Other Articles

Leave a Reply