VfL Wolfsburg z Katarzyną Kiedrzynek zwycięża na otwarcie sezonu

W spotkaniu otwierającym sezon VfL Wolfsburg z debiutującą w bramce Katarzyna Kiedrzynek pokonał SGS Essen 3:0. Poza kadrą meczową mistrzyń Niemiec z powodu kontuzji o której pisaliśmy TUTAJ znalazła się Ewa Pajor.

Od początku spotkania to mistrzynie Niemiec przejęły inicjatywę i już na początku spotkania Bremer mogła wyprowadzić swój zespół na prowadzenie jednak uderzyła niecelnie. Wynik meczu w 16. minucie otworzyła Lena Oberdorf, która wykorzystała dośrodkowanie z rzutu rożnego i wyprowadziła swój zespół na powadzenie. SGS Essen mogło doprowadzić do wyrównania chwile później jednak dobre wyjście z bramki zanotowała Kiedrzynek, która zażegnała groźnie zapowiadającą się akcję rywalek. W 26. minucie z rzutu wolnego uderzała Baijings jednak w bramce dobrze spisała się reprezentantka Polski.

Druga część spotkania rozpoczęła się idealnie dla gospodyń, które podwyższyły prowadzenie w 49. minucie. W polu karnym faulowana przez Wamser była Wolter, a rzut karny na bramkę zamieniła Lena Goessling. W 57. minucie Wilczyce mogły podwyższyć prowadzenie jednak Oberdorf uderzyła minimalnie obok bramki. Znakomitą sytuację na bramkę kontaktową w 71. minucie miały przyjezdne jednak uderzenie Anyomi na rzut rożny wybiła Kiedrzynek. W 81. minucie do groźnie wyglądającej sytuacji doszło w polu karnym mistrzyń Niemiec w którym ucierpiała Kiedrzynek. Przerwa w grze źle wpłynęła na zespół z Essen, który w 84. minucie stracił trzecią bramkę, a na liste strzelców po raz drugi w tym spotkaniu wpisała się Oberdorf.