W Bydgoszczy bez niespodzianki, Sportis pokonuje Radomianki

W spotkaniu zamykającym 11.kolejkę Ekstraligi Sportis KKP Bydgoszcz pokonał 2:1 Hydrotruck Radom, a zwycięstwo gospodynią zapewniła strzelczyni dwóch bramek Karolina Majda.

W roli faworyta występowały zawodniczki Sportisu, które zajmowały wyższe miejsce w ligowej tabeli. Jednak drużyna Hydrotrack’u Radom od początku spotkania pokazała, że przyjechała po 3 punkty. Już w 2 minucie meczu to właśnie przyjezdne
cieszyły się ze zdobytego gola, bramkę strzeliła Dallara. W odpowiedzi zawodniczka Sportisu Anna Bucholc uderzyła w poprzeczkę i tyle można powiedzieć
o przebiegu 1 połowy. Obie drużyny głównie wybijały piłkę, śliskie boisko nie sprzyjało niestety ładnej dla oka grze.

Po przerwie to drużyna Sportisu szybciej rozpoczęła walkę o 3 punkty ale oddany w stronę bramki strzał obił jedynie słupek. W 52. minucie rzut wolny wykonywany przez Karolinę Majdę zakończył się bramką i Sportis mógł cieszyć się z remisu.
Ta bramka spowodowała nieco rozprężenia w szeregach Radomianek, które do tej pory rzadko pozwalały Bydgoszczankom na rozwinięcie skrzydeł. Na boisku zrobiło się trochę więcej wolnej przestrzeni, co gospodynie skrzętnie wykorzystały. Po akcji lewym skrzydłem i dośrodkowaniu Stasiak ponownie na listę strzelczyń wpisała się Karolina Majda. Choć do końca meczu Hydrotruck walczył o remis to zawodniczkom Sportisu udało się utrzymać korzystny wynik i tym samym zimową przerwę spędzą na stosunkowo
bezpiecznym miejscu w tabeli czego nie można powiedzieć o ich przeciwniczkach.