Walka o punkty nadal trwa – podsumowanie drugiego dnia mundialu U-20

Drugi dzień rywalizacji o mistrzostwo świata do lat 20. w Kostaryce. W starciu Hiszpanek z Brazylią padł bezbramkowy remis, Amerykanki rozgromiły Ghanę 3:0, Japonki zrobiły sensację wygrywając 1:0 z Holandią, natomiast gospodynie turnieju – Kostarykanki musiały uznać wyższość Australii po przegranej 3:1.

W starciu Brazylijek z Hiszpankami nie było murowanych faworyt. To był istny hit kolejki zapowiadany na wielkie starcie tytanów. Ku zaskoczeniu wielu w meczu nie padły bramki i ostatecznie rywalizacja zakończyła się bezbramkowym remisem.

Hiszpania – Brazylia (0:0) 0:0

Mistrzostwa świata do lat 20. grupa A 1 z 3

Brazylia: K. Barbieri – Consani, dos Santos de Lima, L.Costa, Bruninha – Da Silva Rosa (Analuyza 90′), Cavalcante, F. Silva, G. Amaro (Marostica 74′) – Flor da Silva (Fernandes 46′), R. Silva.

Trener: J. Urias

Hiszpania: Nanclres – E. Anorgia, Tejada, Lloris, Medina – B. Holgado (Pinedo 90+1′), Mingueza, Fiamma (Aranbarri 62′) – Uria (Cabot 79′), Gabarro (Alvarez 90+1′), P. Ayingono (Salinas 62′).

Trener: P. Lopez

W kolejnym starciu tego dnia mierzyły się ze sobą gospodynie turnieju – Kostarykanki z Australijkami. Mecz otworzyły gospodynie, dla których bramkę w 19. minucie spotkania załadowała Alexandra Pinell Gonzalez. Jeszcze w pierwszej połowie przyjezdne zdążyły odpowiedzieć najpierw bramką Sary Rose Hunter w 37. minucie z rzutu karnego, a krótko potem armatnim strzałem Bryleeh Henry z 38. minuty.

Zwycięstwo Australijki przypieczętowały bramką Kristy Fenton w 72. minucie.

Kostaryka – Australia (1:2) 1:3

Gonzalez 19′ (COS), Hunter 37′(K) (AUS), Henry 38′ (AUS), Fenton 72′ (AUS)

Kostaryka: P. Watson – S. Fallas, G. Chavarria, J. Montero (Lacle 82′), H. Guzman (Porras 76′) – P. Gonzalez, Araya (Monge 76′) – O. Sequeirra, Zuniga (Varela 63′) – Salas.

Trener: J. Katoya

Australia: James – Rankin, Tonkin, Thomas-Chinnama, Fenton (Nash 89′) – Lowry, Hunter (Zois 89′) – Gallagher (Dos Santos 89′), Galic, Henry (Lemon 78′) – Johnson (Rule 60′).

Trener: L. Blayney

Amerykanki jako murowane faworytki spotkania przejechały się po rywalkach. Mecz otworzyła bramka Michelle Ivory Cooper w 11. minucie. Za ciosem poszła Pola Thomson, która podwyższyła wynik spotkania golem po okiwaniu rywalek w 38. minucie. Rywalizację zamknęła bramka Alysson Marie Sentnor w 51. minucie. Amerykanki nie dały szans rywalkom, które kompletnie zostały zdominowane przez swoje przeciwniczki.

Mistrzostwa świata do lat 20. grupa D 1 z 3

Stany Zjednoczone – Ghana (2:0) 3:0

Cooper 11′ (USA), Thomson 38′ (USA), Sentnor 51′ (USA)

Stany Zjednoczone: Justus – Guidry (Oke 53′), Flynn, Mason, Rouse – Albert (Lageyre 84′), DellaPuerta (Kitahata 62′), Moultrie – Shaw, Cooper (Sentnor 46′), Thomson (Byars 53′).

Trener: T. M. Kewins

Ghana: B. Buoadu – Opoku, Burge, Ama Duah, Atinga – Owusu, Nyama (Aniwaa 71′) – Teye (Nyame 79′), Boaduwaa, Sampson (Abdulai 46′) – Abdulai (Jafaru 79′).

Trener: B. Fokuo

Japonki, które nie były faworytkami meczu postawiły się rywalkom zrobiły niezłą sensację. Mimo dominacji Holenderek w spotkaniu w 23. minucie strzeliła Yuzuki Yamamoto. Ta sensacyjna wygrana “Samurajek” zakończyła czwartkowe rywalizacje.

Japonia – Holandia (1:0) 1:0

Yamamoto 23′ (JAP)

Japonia: Fukuda – Sugisawa, Tabata, Ishikawa, Nagae, Koyama – Fujino, Oyama, Amano (Matsukubo 46′) – Hamano (Yoshida 90+1′), Yamamoto (Hijikata 63′).

Trener: F. Ikeda

Holandia: Alkemade – Koeleman, van Diemen, Auee, Everaerts – Paddemors, Foederer, van Gool – Rijsbergen (Martina 77′), Koopman (Hulst 46′), Henry (Hulswit 46′).

Trener: J. Torny