[WIDEO] Asysta Martyny Wiankowskiej, Polka w sobotę może spaść z Bundesligi

Fatalny sezon notuje Turbine Poczdam. Zespół spod Berlina jest głównym faworytem do spadku, który może się dokonać już w następnej kolejce. Wczoraj triumfatorki Ligi Mistrzyń z 2010 roku zostały rozgromione przez TSG Hoffenheim aż 1:6, a asystę przy jedynej bramce dla FFC zanotowała Martyna Wiankowska.

Reprezentantka Polski wybiegła w podstawowym składzie Turbine, które po 34 minutach gry przegrywało 0:2 po golach swojej byłej piłkarki Melissy Kössler oraz 20-letniej Gii Corley. Przed przerwą przyjezdnym udało się jednak zanotować kontaktowe trafienie. Z lewego skrzydła spod linii końcowej idealnie między bramkarkę, a obrończynie dośrodkowałą w pole karne Martyna Wiankowska, a strzałem z pierwszej piłki na 2:1 trafiła Alisa Grincenco. Błyskawicznie golem odpowiedziała Erëleta Memeti.

Reprezentantka Kosowa w tym spotkaniu popisała się hat-trickiem. Jedną bramkę dołożyła jeszcze Nicole Billa. Martyna Wiankowska na placu gry przebywała do 73. minuty. Zastąpiła ją wówczas Viktoria Schwalm.

Jeśli Turbine Poczdam w tę sobotę nie sprawi niespodzianki w meczu z Bayerem Leverkusen, to na dwie kolejki przed końcem sezonu oficjalnie zanotuje spadek z Bundesligi. Terminarz finiszu rozgrywek zdecydowanie nie stoi po stronie zespołu Martyny Wiankowskiej, bowiem oprócz piątych w tabeli “Aptekarek”, zespół z okolic stolicy Niemiec będzie mierzył się także z dwiema ekipami z podium Frauen Bundesligi – Eintrachtem Frankfurt oraz Bayernem Monachium.