[WIDEO] Paulina Dudek z pierwszym golem w tym sezonie ligi francuskiej!

Paris Saint-Germain rozbiło przed własną publicznością Stade de Reims aż 7:0, a swój duży udział w tym okazałym triumfie miała Paulina Dudek. Reprezentantka Polski strzeliła swojego pierwszego gola w tym sezonie Division 1 Arkema.

Nasza rodaczka wybiegła w podstawowym składzie paryżanek. Chwila nieuwagi ekipy ze stolicy mogła skończyć się golem Grace Rapp, lecz Angielka po podbramkowym zamieszaniu uderzyła tuż nad poprzeczką. Nie minęło wiele czasu, a niewykorzystana sytuacja się zemściła i to gospodynie otworzyły wynik tego starcia. Z lewego skrzydła dośrodkowała Sandy Baltimore, a strzałem głową do siatki trafiła Léa Khelifi. Podobnie wyglądała akcja na 2:0 z tą różnicą, że Sara Däbritz wrzucała piłkę w pole karne z rzutu wolnego. W “szesnastce” najlepiej odnalazła się Paulina Dudek, która celną główką powiększyła przewagę PSG. Jeszcze w pierwszej części tego starcia Khelifi ponownie zdołała wpisać się na listę strzelczyń, tym razem strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego. Do szatni Reims zeszło z czterobramkową stratą, bowiem w 45. minucie gola strzeliła Kadidiatou Diani.

Po zmianie stron jako pierwsza Emily Alvarado pokonała Sandy Baltimore, posyłając precyzyjne uderzenie z rzutu karnego. W drugiej połowie z ławki rezerwowych weszła Jordyn Huitema i to ona kilkanaście minut po zameldowaniu się na placu gry została autorką bramki na 6:0. Ostatni gol padł łupem Kadidiatou Diani, która ustaliła wynik tego pojedynku z rzutu karnego.

Paris Saint-Germain pozostaje wiceliderem francuskiej ekstraklasy ze stratą trzech punktów do Olympique Lyon. Reims jest natomiast ósme.