Wielkie osłabienie Śląska. Najlepszą strzelczynię czeka długa przerwa

To nie są dobre wiadomości dla trenera Piotra Jagieły i fanów wrocławskiej drużyny. Karolina Iwaśko doznała kontuzji kolana i czeka ją długa przerwa.

Sparing z juniorami Parasola Wrocław jeszcze na dobre się nie rozpoczął, gdy w trzeciej minucie spotkania doszło do fatalnego dla napastniczki starcia z jednym z rywali. W typowej walce bark w bark Iwaśko doznała kontuzji kolana i czeka ją wielomiesięczna przerwa. Jak ważnym ogniwem “Gangu Jagieły” jest 21-latka niech świadczą liczby. W ubiegłym sezonie napastniczka zanotowała 12 bramek i miała na koncie siedem asyst.

Uraz młodej atakującej okazał się niestety bardzo poważny. Wobec tego w tym roku na pewno nie zobaczymy 21-latki na boisku. Karolina Iwaśko zerwała bowiem więzadło krzyżowe przednie w prawym kolanie, co praktycznie zawsze wiąże się z ponad półroczną przerwą.

Mam nadzieję, że moje koleżanki sprawią niemałą sensację i zakończą ten sezon na pudle, a ja będę mogła wrócić na mecz finałowy! – mówi w rozmowie z nami najlepsza strzelczyni WKS-u z ostatniego sezonu.

Śląsk Wrocław będzie sobie zatem musiał w nowych rozgrywkach radzić bez Iwaśko. Osłabione podopieczne Piotra Jagieły sezon 2022/2023 rozpoczną przed własną publicznością. W 1. kolejce rywalkami zespołu z Dolnego Śląska będą aktualne wicemistrzynie Polski – Górnik Łęczna. Mecz ten odbędzie się już w najbliższą sobotę, 13 sierpnia o godzinie 12:00.

Zapraszamy do walki o wartościowe nagrody w nowej edycji naszego TYPERA! Szczegóły TUTAJ.