
Wiemy, z kim reprezentacja Polski zagra w fazie grupowej mistrzostw Europy!
Dnia 16 grudnia w Szwajcarii odbyło się losowanie grup przyszłorocznych Mistrzostw Europy. Reprezentacja Polski trafiła do grupy C wraz z wicemistrzyniami kontynentu!
Wiemy, z kim reprezentacja Polski zagra w fazie grupowej mistrzostw Europy!
Debiutujące w mistrzostwach Starego Kontynentu reprezentantki Polski zostały przydzielone do czwartego koszyka wraz z reprezentacjami Finlandii, Portugalii oraz Walii. Przed losowaniem jedno było pewne – reprezentacja Polski w fazie grupowej zagra z mocnymi rywalkami.
Podział na koszyki:
1: Szwajcaria, Hiszpania, Niemcy, Francja
2: Włochy, Islandia, Dania, Anglia
3: Holandia, Szwecja, Norwegia, Belgia
4: Finlandia, Polska, Portugalia, Walia
Biało – Czerwone obok reprezentacji Walii po raz pierwszy wystąpią w finałach mistrzostw Europy. Losowanie, które odbyło się w Lozannie nie było łaskawe dla kadry prowadzonej przez Ninę Patalon. Polki trafiły do grupy C, a w niej zagrają reprezentacjami Niemiec, Danii oraz Szwecji.
Najmocniej obsadzona wydaje się grupa D, która nazywana jest „grupą śmierci”, a znalazły się w niej reprezentację Francji. Anglii, Holandii oraz Walii.
Grupa A: Szwajcaria, Islandia, Norwegia, Finlandia.
Grupa B: Hiszpania, Włochy, Belgia, Portugalia.
Grupa C: Niemcy, Dania, Szwecja, Polska.
Grupa D: Francja, Anglia, Holandia, Walia.

Polecamy
-
Newsy13.06.26Olga Wieremiejczyk zasili Energa Stomilanki Olsztyn
Milena Romanowska
-
Newsy13.06.26Liga F Moeve remisami stała
Leszek_Z
-
Beach soccer13.06.26Beach soccer: Z przewrotki do półfinału Red Devils w euforii
Leszek_Z
-
Ekstraliga12.06.26Lech Poznań UAM zabezpiecza przyszłość. Monika Poniedziałek podpisała nowy kontrakt
Wiktoria Węgrzyn


