Wysoka wygrana UAM Poznań w starciu z AWFem

W nieco okrojonym składzie, ze względu na rozgrywane w ten weekend Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat 17, zespół UAM Poznań zwyciężył dziś na wyjeździe z drużyną AZS AWF Warszawa 7:2 i pozostał na pozycji lidera grupy północnej, utrzymując przewagę 1 punktu nad drugim Unifreeze oraz mając zaległe spotkanie do rozegrania.

Aktualne Mistrzynie Polski od razu ruszyły do ataku i już w pierwszej minucie groźny strzał na bramkę gospodyń oddała Sandra Lichtenstein, który jednak zdołała obronić Klaudia Kowalska. Zawodniczka UAM Poznać niewykorzystaną okazję szybko puściła w niepamięć, bo minutę później zdobyła pierwszą bramkę w spotkaniu wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie. W 8’ Sandra Lichtenstein była bliska ponownego wpisania się na listę strzelczyń po tym, jak Dominika Dewicka z własnej bramki wyprowadziła szybką kontrę i podała do czekającej napastniczki, ale znów dobrą interwencją popisała się Klaudia Kowalska. Bramkarce AWFu nie udało się jednak obronić kolejnego strzału i w 9’ drugą bramkę dla zespołu z Poznania zdobyła Zuzanna Sawicka. W odpowiedzi gospodynie przeprowadziły szybki atak, w którym Justyna Bartman skierowała piłkę do dobrze ustawionej Anny Kowalczyk, ale strzał zawodniczki AWFu obroniła Dominika Dewicka. Mając korzystny wynik, zespół UAM Poznań nie bał się odważnej gry w ofensywie, gdzie nieraz swoje zawodniczki podczas ataku na połowie przeciwniczek wspierała Dominika Dewicka. W 11’ Patrycja Sutkowska skierowała piłkę do niepilnowanej Zuzanny Sawickiej, która zdobyła swoją drugą bramkę w spotkaniu. Trener AWFu, Marcin Malinowski wobec coraz większej przewagi przyjezdnych w 14’ poprosił o czas. Po krótkiej przerwie obraz gry niewiele się zmienił i w 18’ czwartą bramkę dla zespołu z Poznania, po otrzymaniu podania od Zuzanny Sawickiej, zdobyła Zofia Śliwińska. Na minutę przed końcem pierwszej połowy niezłym strzałem popisała się bramkarka UAM Poznań, po którym piłka trafiła w słupek, a w ostatnich sekundach przed zejściem do szatni wykonała świetny wyrzut do Sandry Lichtenstein, ale zawodniczka gości po przyjęciu piłki nie była już w stanie oddać strzału i do przerwy Mistrzynie Polski wygrywały 4:0.

Po przerwie zespół z Poznania nie zamierzał odpuszczać i w 23’ świętował zdobycie kolejnej bramki po tym ,jak podanie od Patrycji Sutkowskiej otrzymała Aleksandra Jankowska, a całą akcję precyzyjnie wykończyła Sandra Lichtenstein. W 30’ po skutecznej obronie, Dominika Dewicka zainicjowała kontratak z własnej bramki i po przebyciu sporego dystansu podała do Sandry Lichtenstein. Strzał zawodniczki zdołała obronić Klaudia Kowalska, ale przy dobitce Zofii Śliwińskiej była już bezradna i UAM prowadził 6:0. Chwilę później szansę na bramkę miały gospodynie po tym jak rzut wolny z niewielkiej odległości do pola karnego wywalczyła Justyna Bartman. Zawodniczka zdecydowała się na strzał bezpośrednio na bramkę i z niezwykłą precyzją umieściła piłkę w siatce trafiając w tuż obok narożnika i nie dając szans Dominice Dewickiej. Zespół z Poznania szybko odrobił stratę, kiedy szybkim odegraniu piłki przez Sandrę Lichttenstein, swoją trzecią bramkę zdobyła Zuzanna Sawicka. Mając bezpieczną przewagę sześciu bramek, trener drużyny z Poznania zdecydował się zmienić na bramce Dominikę Dewicką i wprowadził Annę Laskowską. W ostatnich 5. minutach spotkania gospodynie nie mając nic do stracenia odważniej przeszły do ofensywy przejęły inicjatywę. W 36’ dobrym przechwytem w środku pola popisała się Marta Chmielewska, a następnie oddała strzał ,ale piłka minęła bramkę. Skuteczniejsza okazała się w 38’ Anna Kowalczyk, która zdobyła drugą bramkę dla AWFu i zmniejszyła wymiar porażki ustalając wynik spotkania na 2:7.