Kobiecy Futbol
Ekstraliga Newsy Polska

Zimowa plaga zerwanych więzadeł w Ekstralidze, następna piłkarka wypada z gry do końca sezonu

Tej zimy dochodzi do nas niestety sporo informacji o poważnych kontuzjach piłkarek Ekstraligi. Pisaliśmy już o operacjach więzadeł Pauliny Filipczak z SMS-u Łódź, oraz Joanny Węcławek ze Śląska Wrocław, a teraz do grona tego dołączyła również Julia Karpliuk, piłkarka Sportisu KKP Bydgoszcz.

Białorusinka jest już po operacji rekonstrukcji więzadeł krzyżowych, której poddała się w Ortho Sport Clinic – poinformował jej obecny pracodawca. Tak poważna kontuzja oznaczać będzie, iż 22-latki nie zobaczymy już w tym sezonie na boisku.

Karpliuk w bieżących rozgrywkach zanotowała 9 występów ligowych oraz 2 pucharowe w barwach Sportisu KKP Bydgoszcz. Zespół prowadzony przez Adama Górala na półmetku rozgrywek plasuje się na ósmym miejscu w tabeli Ekstraligi.

Rundę wiosenną drużyna z Bydgoszczy zainauguruje na własnym stadionie pojedynkiem z niżej notowanym zespołem AP LOTOS Gdańsk. Jesienią oba bezpośrednie starcia tych drużyn zakończyły się wygraną Sportisu KKP. W lidze bydgoszczanki triumfowały 1:0, natomiast w 1/16 Pucharu Polski okazały się lepsze stosunkiem 3:2.

 

fot. Ziółkowski Fotografia Sportowa

Może Cię również zainteresować

Czas rozdać nagrody! Podsumowanie pierwszej edycji Typera KobiecyFutbol.pl

Mariusz

Ekstraliga: SMS Łódź z kompletem punktów, piękny gol Wróblewskiej nie dał nic Śląskowi

Mariusz

Mecz Medyka Konin z Olympique Lyon w telewizji!

Mariusz

Skomentuj