AZS UAM Poznań z kompletem punktów po niełatwym meczu z UW

Po zaciętym boju w Warszawie zawodniczki AZS UAM Poznań zwyciężają z Uniwersytetem Warszawskim 1:3 i przywożą komplet punktów do domu.

Krótka ławka rezerwowych w drużynie gospodyń nie wróżyła nic dobrego dla Uniwersytetu Warszawskiego. Jednak w pierwszej części spotkania walka pomiędzy zespołami była dość wyrównana. UAM co prawda kreował więcej sytuacji bramkowych, kończąc dużą część z nich strzałem, ale z reguły były to próby niecelne bądź wybronione przez Natalię Mikułę. Z kolei Uniwersytet Warszawski początkowo dość sporadycznie przechodził do kontrataku, zwykle przerzucając piłkę od razu po wznowieniu gry na połowę przeciwniczek i licząc na szybkie oddanie strzału. Mistrzynie Polski długo nie mogły znaleźć sposobu na przełamanie obrony gospodyń. Sztuka ta udała się dopiero w 14’ po tym jak po otrzymaniu dogrania od Patrycji Sutkowskiej piłkę otrzymała Eliza Ostrowska i oddają strzał z dystansu zdobyła bramkę dla gości. Po objęciu prowadzenia zespół z Poznania nie poszedł za ciosem i inicjatywę przejęły zawodniczki UW. Chwilę po utracie bramki warszawianki miały szansę na wyrównanie, ale po strzale Agnieszki Gołębiowskiej piłkę wyłapała Dominika Dewicka. W 17’ o czas poprosiła trener Uniwersytetu Warszawskiego, Maria Wąsowska. Prośba o czas przyniosła efekt na kilkanaście sekund przed końcem pierwszej połowy, kiedy po strzale Kornelii Bińczyk, UW zdobyło bramkę wyrównującą.

Po przerwie obie drużyny zacięcie walczyły o objęcie prowadzenia, a piłka przemieszczała się niemal nieustannie od bramki do bramki. Jednak z upływem minut zespół z Warszawy coraz rzadziej odpowiadał kontrą na na ataki przyjezdnych z Poznania. Nieraz z opresji swój zespół dobrą interwencją uratowała Natalia Mikuła, ale ostatecznie chwilę słabości gospodyń UAM wykorzystał w 31’ gdy po podaniu Alicji Zając piłkę do bramki UW posłała Zuzanna Sawicka. Z czasem zmęczenie po stronie gospodyń zaczynało się uwidaczniać przez spóźnione interwencje przy próbie odbioru piłki, lecz ku irytacji całego zespołu z Poznania sędzia nie decydował się na odgwizdanie faulu. Na minutę przed końcem o czas poprosiła trener UW. Podczas jednego z ostatnich ataków gospodyń Paulina Pokraśniewicz przedzierała się przez obronę zespołu z Poznania, ale oddany przez nią strzał na róg wybiła Dominika Dewicka, oddalając tym samym szansę na wyrównanie. W ostatniej minucie wynik spotkania na 1:3 ustaliła Sandra Lichtenstein.