fbpx

Medyk Konin w optymalnym składzie na rewanż z Górnikiem, czerwona kartka Piechockiej anulowana

Medyk Konin do dzisiejszego rewanżu w ćwierćfinale Pucharu Polski z Górnikiem Łęczna przystąpi w najmocniejszym składzie. Czerwona kartka, przez którą w starciu tym pauzować musiałaby Alicja Piechocka, została anulowana.

Decyzję taką podjęła Komisja Dyscyplinarna PZPN, przychylając się do wniosku Medyka, który podważył decyzję arbiter rozegranego w sobotę meczu. Piechocka wówczas w 85. minucie została usunięta z placu gry po obejrzeniu drugiej żółtej kartki, co wzbudziło spore kontrowersje. Po czasie okazało się, że decyzja o odesłaniu środkowej pomocniczki Medyka do szatni przed końcem spotkania, była błędna. Dlatego też KD anulowała kartkę Piechockiej, która dzięki temu będzie mogła zagrać w dzisiejszym pojedynku z mistrzyniami Polski.

Dodatkowym wzmocnieniem Medyczek powinna być również obecność Romana Jaszczaka na ławce trenerskiej. Przypomnijmy, że w pierwszym ćwierćfinałowym pojedynku tych ekip, 61-latek w wyniku zawieszenia nie mógł pomagać swojej drużynie jako szkoleniowiec, a tę rolę przejęła tymczasowo jego grająca asystentka, a jednocześnie kapitan zespołu – Anna Gawrońska.

Rewanżowe starcie Medyka z Górnikiem Łęczna zostanie rozegrane dzisiaj, 20 lutego o godzinie 12:00. W pierwszym meczu padł wynik 3:1 na korzyść ekipy z Lubelszczyzny, która jest gospodarzem dzisiejszego spotkania.

 

fot. czarnisosnowiec.eu

Other Articles

FutsalNewsy
NewsyNiemcyPolki za granicąZagranica
Kontuzja Agnieszki Winczo

Leave a Reply