fot. facebook/Futsal Week

Mistrzostwa świata kobiet w futsalu pokaże Telewizja Publiczna

Na przełomie listopada i grudnia odbędą się pierwsze w historii mistrzostwa świata kobiet w futsalu. W turnieju, którego gospodarzem będą Filipiny, weźmie udział reprezentacja Polski, a mecze Biało-Czerwonych będzie można oglądać w TVP Sport!

Reklama

Polki eliminację do mistrzostw świata rozpoczęły od pierwszej rundy, w której okazały się lepsze od Holenderek oraz reprezentacji Kazachstanu. W decydującej fazie podopieczne Wojciecha Weissa zajęły w swojej grupie drugie miejsce, które zapewniło im awans do turnieju finałowego (wygrane z Francją, remis z Finlandią i porażka z Hiszpanią).

Mistrzostwa potrwają od 21 listopada do 7 grudnia, a losowanie fazy grupowej odbędzie się 15 września.

W turnieju finałowym wezmą udział: Maroko, Tanzania, Argentyna, Brazylia, Kolumbia, Kanada, Panama, Filipiny (gospodarz), Iran, Japonia, Tajlandia, Hiszpania, Polska, Portugalia, Włochy oraz Nowa Zelandia.

Na antenach TVP Soprt kibice zobaczą najbliższe mecze towarzyskie reprezentacji Polski kobiet w futsalu z Portugalią (9 oraz 10 września, godzina 18:00).

Reklama
Opublikowano: 02.09.25

Polecamy