Wyjazd na kadrę niezagrożony, uraz Agnieszki Winczo nie był poważny

Kilka dni temu informowaliśmy, że Agnieszka Winczo w minioną niedzielę musiała opuścić boisko już po 27 minutach z powodu kontuzji. Problemem okazał się uraz lewej kostki napastniczki SC Sand. Jak poinformował jednak w tym tygodniu jej klub, Polka będzie zdolna do gry już w zbliżającym się starciu z Bayernem Monachium.

Oficjalna strona internetowa klubu z Willstätt podaje, że Winczo w tygodniu normalnie trenowała i na pewno znajdzie się w meczowej osiemnastce SC Sand na niedzielne Südbaden-Derby przeciwko Bayernowi. Ekipa, w której występuje również Patrycja Balcerzak zajmuje obecnie 8. miejsce w tabeli Frauen Bundesligi, natomiast ich najbliższe rywalki są aktualnie trzecie. Jesienne starcie tych ekip zakończyło się wysokim wyjazdowym zwycięstwem Bayernu aż 5:0. Teraz zawodniczki z Bawarii zagrają przed własnymi kibicami. Początek tego meczu w niedzielę, 23 lutego o godzinie 14:00.

Polskiej napastniczce w ostatnich dniach ubyła również rywalka do gry w ataku Sand. Klub opuściła Holenderka Pia Rijsdijk, która okazała się transferowym niewypałem i po zaledwie kilku miesiącach odeszła do norweskiego Arna-Bjørnar Fotball. 27-latka jesienią spędziła tylko 162 minuty na boiskach Frauen Bundesligi.

Informacje o stanie zdrowia Agnieszki Winczo mogą szczególnie cieszyć selekcjonera Miłosza Stępińskiego, który powołał doświadczoną napastniczkę na najbliższe mecze eliminacji Mistrzostw Europy z Mołdawią (7 marca) i Azerbejdżanem (11 marca). Pełna lista powołanych znajduje się TUTAJ.