fot. Natalia Małek

Zawisza Rzgów z kolejnym mistrzostwem Polski w siatkonodze

W sobotę 7 marca, w hali GOSTiR Rzgów, rozegrane zostały VII Mistrzostwa Polski Kobiet w Siatkonodze – Rzgów 2026. W turnieju wzięło udział 8 drużyn, wśród nich znalazły się 3 debiutanckie zespoły. Poza najlepszymi polskimi zawodniczkami futnetu, na rzgowskich kortach mogliśmy oglądać reprezentantki Polski w beach soccerze, teqballu, jak również zawodniczki piłkarskiej Ekstraligi.

Reklama

Zawisza Rzgów z kolejnym mistrzostwem Polski w siatkonodze

Futnetowe debiutantki zaprezentowały się bardzo pozytywnie, od początku turnieju nie brakowało wyrównanych pojedynków, ale ostatecznie czołowe miejsca zajęły drużyny najbardziej ograne w rozgrywkach siatkonogi.

Tytuł obroniły gospodynie turnieju z Zawiszy Rzgów. Zawiszanki w drodze po swoje czwarte mistrzostwo Polski wygrały 18 setów i nie przegrały ani jednego! W finale pokonały Atom Futnet, którego zawodniczki również bardzo pewnie dotarły do finału, ale tam musiały uznać wyższość rzgowskiej drużyny.

fot. Natalia Małek

Po brązowe medale sięgnęły zawodniczki Siatkostrzał, zwyciężając w pełnym dramaturgii meczu 3:2 rywalki z Astorii Szczerców Junior.

Jak co roku Polski Futnet, dzięki wsparciu licznych partnerów, przygotował mnóstwo dodatkowych atrakcji, konkursów i upominków dla zawodników i kibiców zgromadzonych w hali GOSTiR Rzgów.

fot. Natalia Małek

Bardzo cieszy futnetowy rozwój, już nie tylko zawodniczek trenujących w centralnym ośrodku Polskiego Futnetu, jakim od lat jest Rzgów, ale także w innych lokalizacjach, na czele ze Szczercowem. Świetnie wrażenie zrobiły na mnie również zawodniczki debiutujące w mistrzostwach siatkonogi. Mam nadzieję, że będzie to dla nich początek większej przygody z tym sportem – mówi Michał Kłosiński, trener reprezentacji Polski w futnecie.

KLASYFIKACJA MP 2026
🥇 Zawisza Rzgów
🥈 Atom Futnet
🥉 Siatkostrzały
4️⃣ Astoria Szczerców Junior I
5️⃣-8️⃣ Zdrowie Garwolin, Plażowiczki, Team Ladies Piątek, Astoria Szczerców Junior II

NAGRODY INDYWIDUALNE

MVP: Agnieszka Jarczak (Zawisza Rzgów)
VICE MVP: Ola Kurczewska (Zawisza Rzgów)
II VICE MVP: Iza Toczek (Atom Futnet)
Najlepsza smeczerka: Agnieszka Jarczak (Zawisza Rzgów)
Najwszechstronniejsza zawodniczka: Iza Toczek (Atom Futnet)
Najlepsza blokująca: Julia Rojek (Siatkostrzały)
Najlepsza przyjmująca: Kinga Podżunas (Siatkostrzały)
Najlepsza rozgrywająca: Paulina Dłużak (Astoria Szczerców Junior)
Najlepsza singlistka: Ola Kurczewska (Zawisza Rzgów)
Najlepsza serwująca: Ewa Tyll (Astoria Szczerców Junior)
Największy progres: Anita Kowalska (Astoria Szczerców Junior)
Największe odkrycie: Anna Jałocha (Zdrowie Garwolin)
Zwyciężczynie ZINA Futnet Challenge: Paulina Łężak i Ola Kurczewska (Zawisza Rzgów)

źródło: Polski Futnet

Reklama
Opublikowano: 12.03.26

Polecamy