1 Liga : REKORD z bardzo ważnym zwycięstwem

Po prawie miesięcznej przerwie do rozgrywek wróciły zespoły zaplecza Ekstraligi. W meczu 16 kolejki 1 ligi REKORD Bielsko Biała podejmował na własnym stadionie beniaminka – UKS 3 WERONICA Staszkówka Jelna. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem gospodyń, a to spowodowało zmiany w tabeli i “rekordzistki” tracą już tylko 1 pkt do liderującej TARNOVII Tarnów.

W niedzielne popołudnie na stadionie w Bielsku Białej spotkały się zespoły Rekordu oraz Trójki Jelnej czyli kandydata do awansu oraz beniaminka. Na starcie rywalizacji bo już w 5 minucie to przyjezdne miały dogodną okazję na objęcie prowadzenia za sprawą Cygan, która uderzyła jednak nad poprzeczką. Dalsza część spotkania przebiegała pod dyktando bielszczanek i już w 9 minucie rozpoczęły skuteczne strzelanie za sprawą Katarzyny Moskała, która pewnie wykończyła sytuacje sam na sam. Miejscowe nie miały zamiaru się zatrzymywać i już 2 minuty później po błędach w defensywie przyjezdnych Anna Chóras zdobyła bramkę na 2:0. W 40 minucie wspomniana Chóras po raz drugi wpisała się na listę strzelców. Przyjezdne szybko po stracie trzeciej bramki miały dogodną sytuację, lecz tym razem po uderzeniu Klaudii Gniadek piłka uderzyła w poprzeczkę. Szybko na to postanowiła odpowiedzieć Adamek i zdobywając ” bramkę do szatni” ostudziła apetyt piłkarek z Jelnej na zmniejszenie strat. Na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 4:0. Po przerwie tempo spotkania spadło, przyjezdne starały się ambitnie lecz nie skutecznie napierać na bramkę rywalek, które pewnie broniły dostępu do swojej bramki. W 65 minucie ostatni cios wyprowadziła Adamek wychodząc zwycięsko z pojedynku sam na sam z Sadłoń.

Dzięki zdobyciu kompletu punktów REKORD zniwelował stratę do lidera tabeli i traci już tylko jedno oczko do Tarnovii, natomiast odskoczył na pięć oczek zespołowi z Stomilanek Olsztyn.

REKORD Bielsko Biała – UKS 3 WERONICA Staszkówka Jelna  5:0 (4:0)

Bramki: 9′ Moskała, 11′ 40′ Chóras, 45′ 65′ Adamek

REKORD: Majewska – Pietrzyk, Skolarz, Palichleb, Gąsiorek, Nowak, Cygan, Nowacka, Moskała, Chóras, Adamek

Trójka Jelna: Sadłoń – Leśniak, Kubisz, Sokulska, Brdej, Piksa, Gniadek, Tomasiak, Romuzga, Cygan, Dudka