1 liga: SWD ogrywa Rekord, rezerwy SMS-u nadal na pierwszy miejscu

W siódmej kolejce ligowej dość nieoczekiwanie punkty zgubił Rekord przegrywając z SWD Wodzisław Śląski. Serię spotkań bez porażki kontynuują rezerwy SMS-u Łódź, a Tarnovia urządza strzeleckie show z meczu z bezradną Piastovią.

Wyniki 7. kolejki 1 Ligi:

W Środzie Wielkopolskiej spotkały się mocno przeciętne w tym sezonie zespoły. Mecz o tzw. “sześć punktów” wygrały piłkarki z Radomia, oddalając się mocno od dolnych rejonów tabeli. Gol na wagę zwycięstwa padł dopiero w drugiej połowie spotkania.

Polonia Środa Wielkopolska – HydroTruck Radom 0:1 (0:0)
Kosiarska 71′

Kolejne ze spotkań ekip środka tabeli. Gospodynie mecz zaczynają z wysokiego „C”. Już po upływie dwóch minut wychodzą na prowadzenie. Bramka Różyckiej nie daje wystarczającego spokoju i gola dokłada Tomasiak. Można by spokojnie dopisać trzy punkty do konta gospodarzy. Wtedy do akcji wchodzi Paulina Magulska, w sto osiemdziesiąt sekund rozwiewa marzenia gospodyń, o zwycięstwie pakując piłkę dwukrotnie do bramki.

UKS 3 Staszówka Jelna – Pogoń DEKPOL Tczew 2:2 (2:0)
Różycka 2′, Tomasiak 11′ – Magulska 65′, 68′

Piłkarki ze stolicy na hali sieją popłoch, jednak na dużym boisku już tak dobrze nie jest. Ostania ekipa ligi tym razem uległa Stomilankom. W mecz dobrze weszła Katarzyna Grzesik. Po jej golu w siódmej minucie emocje jakby lekko opadły. Kilka chwil przed przerwą padła bramka na remis, ale zanim sędzia wysłała piłkarki do szatni, goście prowadziły 2:1. Po przerwie gol Pauli Zawistowskiej przypieczętował zwycięstwo ekipy z Warmii.

MUKS Praga Warszawa – KKP Stomilanki Olsztyn 1:3 (1:2)
Wołosiewicz 42′ – Grzesik 7′, Sivakova 44′, Zawistowska 63′

O ile SWD nie należy do ekip słabych, o tyle ten wynik dziwi. Pewnie kroczące do awansu bielszczanki przerywają na własne życzenie. Najpierw faul w polu karnym i gol Piętakiewicz, a w końcówce pięknie na piłkę po różnym nabiegała Aleksandra Piwowarczyk. Gol dla Rekordu popis umiejętności Karoliny Czyż, która piłkę do bramki wstrzeliła za kołnierz Natalii Majewskiej bezpośrednio w rzutu wolnego.

SWD Wodzisław Śląski – BTS Rekord Bielsko-Biała 2:1 (1:1)
Piętakiewicz 19′, Piwowarczyk 82′ – Czyż 43′

Cały czas bez porażki są rezerwy ekstraligowego SMS-u. Tym razem wynik mógł być inny, ale Resoviaczki mimo prowadzenie od 16. minuty nie był dość skoncentrowane. W przerwie zapewne padło kilka mocnych słów w szatni gospodyń i w odstępie dwudziestu minut Kałużna i Glinka dały upragnione trzy punkty swojej ekipie.

UKS SMS II Łodź – CWKS Resovia Rzeszów 2:1 (0:1)
Kałużna 58′, Glinka 78′ – Kaput 16′

Do Tarnowa udałą się najsłabsza ekipa 1 ligi. Mająca do tej pory tylko cztery gole Piastovia niemal z miejsca stała się „dziewczynami do bicia”. Mimo wysokiego zwycięstwa na portalu społecznościowym Tarnovii można przeczytać „Zadanie wykonałyśmy i dosyć pewnie zainkasowałyśmy 3 punkty. Mimo to nie do końca jesteśmy zadowolone, gdyż straciłyśmy po raz kolejny dwie bramki i mecz nie należał do najlepszych w naszym wykonaniu„.

Tarnovia Tarnów – PKS Pisatovia Piastów 7:2 (3:0)
Krawczyk 3′, Derus 8′, 45′, 47, Białoszewska 42′, 56′, 90 – Cabaj 69′, Mauryc 90′