fbpx

Podsumowanie 8. kolejki Ekstraligi

Kolejna niepełna kolejka, multum goli, Kostova show i Karczewska jako lider tabeli strzelczyń.

Kolejka numer osiem to istny szał goli. W zaledwie pięciu spotkaniach (odwołano mecz Rolnik – Śląsk), padło aż 28 bramek. To spowodowało średnią 5,6 gola na mecz i wywindowało te kolejkę, na pierwsze miejsce w zestawieniu na najbardziej liczebną w gole kolejkę. Cała średnia na ten moment to aż 3,3 przy 46 spotkaniach.

  gole średnia
LIGA CAŁOŚĆ 152 3,3
kolejka 8 28 5,6
Kolejka 1 22 3,66
kolejka 7 18 3,6

W tej kolejce wygrywali trzykrotnie gospodarze, zanotowano jeden remis oraz jedno zwycięstwo gości. Siedem goli zobaczyli kibice w Sosnowcu oraz Koninie, jednego gola mniej w Łęcznej.

Pośród sędziów, którzy gwizdali w ten weekend, najwięcej pracy miała Emilia Szymula. Pokazała pięć żółtych oraz jedną czerwoną kartkę. Był to dla niej także mecz nr 5 z gwizdkiem w tym sezonie. Do tej pory pani Emila pokazała dziesięć żółtych kartek i zaledwie jedną czarowną.

W tym tygodniu nie zobaczyliśmy na boiskach z gwizdkiem Sylwii Biernat (pani Sylwia była asystentką w meczu Czarni – UJ /red.), sędzi, która do tej pory pokazała aż dwadzieścia cztery kartoniki koloru żółtego. Na przeciwległym biegunie jest Katarzyna Gaweł. Nie pokazała w żadnym z dwóch sędziowanych spotkań żadnej kartki.

Statystyki sędziowskie
Imię Nazwisko ilość meczy żółte kartki Średnia na mecz czerwone kartki średnia na mecz ilość goli ilość goli na mecz
Sylwia Biernat 4 24 6 0 0 14 3,5
Ewa Żyła 5 22 4,4 0 0 14 2,8
Michalina Diakow 4 20 5 1 0,25 7 1,75

W tym tygodniu nie zobaczyliśmy na boiskach Sylwii Biernat sędzi, która do tej pory pokazała aż dwadzieścia cztery kartoniki koloru żółtego. Na przeciwległym biegunie jest Katarzyna Gaweł. Nie pokazała w żadnym z dwóch sędziowanych spotkań żadnej kartki.

W tabeli Fair Play mimo dwóch punktów karnych przoduje AP LG Gdańsk oraz Rolnik Głogówek z zaledwie siedmioma punktami. Kolejnych pięć punktów zgarnął Sportis KKP Bydgoszcz. Kartki Boguszyńskiej (dwie żółte + czerwona) oraz Sokołowskiej umacniają ekipę z Bydgoszczy na niechlubnej ostatniej pozycji.

  ż/k cz/k fair play
AP LG Gdańsk 7 0 7
Rolnik Głogówek 7 0 7*
ROW Rybnik 9 0 9
Olimpia Szczecin 10 0 10*
Czarni Sosnowiec 10 0 10
Medyk Konin 10 1 12
Górnik Łęczna 13 0 13
GKS Katowice 14 1 16
AZS UJ Kraków 14 1 16
Śląsk Wrocław 14 1 16**
UKS SMS Łódź 16 1 18
KKP Bydgoszcz 21 1 23

No i na koniec, tabela strzelczyń. Dwa gole Karczewskiej dają jej już odpowiednio ósmą i dziewiątą bramkę w tym sezonie. Piłkarka Górnika Łęczna wyprzeda w ten sposób Paulinę Filipczak (SMS Łódź) oraz Dżesikę Jaszek (Czarni Sosnowiec). Dzięki hattrickowi w meczu Czarni Sosnowiec – UJ Kraków, do walki o koronę królowej strzelczyń włączyła się Liliana Kostova.

TABELA STRZELCÓW EKSTRALIGI
Ilość bramek Imie Nazwisko Klub  
9 Nikola Karczewska Górnik Łęczna  
7 Paulina Filipczak UKS SMS Łódź  
6 Dżesika Jaszek Czarni Sosnowiec  
5 Anna Gawrońska Medyk Konin  
5 Liliana Kostova Czarni Sosnowiec  
4 Karolina Gec AZ UJ Kraków  
4 Ewelina Kamczyk Górnik Łęczna  
4 Dominika Kopińska Medyk Konin  
4 Alice Ogebe Sportis KKP Bydgoszcz  
4 Anna Rędzia UKS SMS Łódź  

 

* Rolnik Głogówek oraz Olimpia Szczecin mają mecz mniej

** Śląsk Wrocław ma rozegrane dwa mecze mniej

 

 

fot. www.analyticsjobs.in/

Other Articles

Leave a Reply