Kobiecy Futbol
Ekstraliga News. Newsy Polska

K. Majda: Chcę wrócić w jak najlepszym stylu

Była końcówka meczu Sportis KKP i Czarnych Sosnowiec. Wynik dawno rozstrzygnięty. Walka o piłkę, jak w każdym meczu wiele. Po jednym ze starć na murawie leżą i się nie podnoszą Karolina Majda i Klaudia Olejniczak. Obydwie straciły rundę wiosenną.

10 lipca tego roku. Sportis KKP podejmuje w sparingu otwierającym przygotowania SMS Łódź. Po ponad 8 miesiącach Karolina Majda wraca na boisko. Nie tylko w Bydgoszczy na nią czekają. Wychowanka Tarnowiaka Tarnowo Podgórne, która kontynuowała karierę w Medyku Konin a od zeszłego sezonu jest zawodniczką bydgoskiego Sportisu KKP znajdowała się zawsze w notesach opiekunów kadr młodzieżowych. O powrocie do sprawności, o planach i Medyku w szczerej rozmowie Karolina Majda. 

Zacznę od gratulacji. Wróciłaś po ciężkiej kontuzji. Pierwszy sparing za Tobą. Jakie to uczucie?

Dziękuje bardzo! Uczucie? Nie do opisania. Nie mogłam przed meczem zasnąć, cieszę się niezmiernie, że mogę być już z drużyną, szczególnie ze mój stan psychiczny podczas kontuzji był słaby, teraz czuje, że znów żyję!

Na czym polega fenomen Medyka? Majda, Buszewska, Kozak, Helińska. Można wymieniać i wymieniać. Czemu te nazwiska nie wypłynęły w pierwszej drużynie Medyka i musiały odejść?

Sama chciałabym znać na to pytanie odpowiedź, niestety wychowanki w Koninie dostają mało szans, ale z perspektywy czasu, uważam że akurat te wyżej wymienione nazwiska nic nie straciły odchodząc, a raczej zyskały, z czego niezmiernie się cieszę.

Czym kierowałaś się wybierając Sportis KKP w zeszłym roku?

Przede wszystkim myślałam o tym, aby zebrać jak najwiecej minut w ekstralidze. Trener Adam chciał mnie już od 3 lat wiec postanowiłam, że to chyba ten czas i mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że to jedna z moich najlepszych decyzji w życiu.

Bilans transferowy jest na razie na minus. Jak myślisz na co będzie stać was w nowym sezonie?

Nie chce z góry zakładać jakiegoś miejsca, nie wiadomo co będzie. Czekamy jeszcze na 2 podstawowe zawodniczki, które wracają po kontuzjach. Będziemy starały się pokazać z jak najlepszej strony i będziemy dążyć do tego, aby być jak najwyżej w tabeli.

Liczysz na konsultacje w kadrze trener Patalon? Jesteś jedną z bardziej ofensywnie usposobionych zawodniczek w naszej lidze.

Na razie nie zastanawiam się nad tym, staram się skupiać na tym co jest tu i teraz, czyli wrócić w jak najlepszym stylu.

Jeśli pojawiłaby się szansa transferu zagranicznego to rozważysz każdą ofertę czy musi to być tak zwany “top”?

Myślę, że rozważę każdą propozycje, nie zamykam się na nic!

Na koniec chcę zapytać o sportowe marzenia Karoliny Majdy?

Takie marzenie na teraz to strzelić pare bramek w zbliżającym się sezonie i wrócić do formy, a takie przyszłościowe to wyjechać za granice i się dalej rozwijać.

Foto: Paula Duda, Sportis KKP Bydgoszcz 

Może Cię również zainteresować

Stomilanki strzelają 23 bramki III-ligowcowi!

Cichy

Nowa twarz w pierwszym zespole Śląska

Mariusz

Mecz Hiszpania – Polska na żywo w telewizji!

Mariusz

1 komentarz

Kuba 12 lipca 2021 at 20:03

Jak Karolcia odstawi alkohol to szybciej wróci do formy

Powtórz

Skomentuj