Porażka beniaminka na rozpoczęcie ligi

W spotkaniu 1.kolejki pierwszej ligi UKS Ząbkovia Ząbki przegrała na własnym stadionie z Pogonią DEKPOL Tczew 2:4.

Beniaminek pierwszej ligi rozpoczął spotkanie wyśmienicie, bo już w dziesiątej minucie za sprawą Niny Warachowskiej. Radośc miejscowych nie trwała jednak zbyt długo, bo w przeciągu sześdziesięciu sekund gospodynie straciły dwie bramki,a dwukrotnie na listę strzelczyń wpisała się Magdalena Sobal. Ta sama zawodniczka podwyższyła prowadzenie swojego zespołu jeszcze przed przerwą. W drugiej części spotkania bramkę kontaktową zdobyła Anna Kodym jednak w doliczonym czasie gry wynik spotkania ustaliła Nadia Czarnecka.

Jako, że rok temu same byłyśmy beniaminkiem wiedziałyśmy, że Ząbkovia będzie bardzo zdeterminowana do tego żeby w pierwszym meczu wygrać. Trener przekazał nam w okresie przygotowawczym wiele wskazówek taktycznych dotyczących Ząbkovi i to na pewno zaprocentowało, bo wiedziałyśmy czego możemy się spodziewać. Cały mecz obfitował w wiele sytuacji podbramkowych dla obu stron. Przeciwniczki nie odstawiały nogi, kreowały sporo akcji, potrafiły zagrozić ze stałych fragmentów gry – oceniła przebieg spotkania zawodniczka Pogoni, Viktoria Osowska.