Zadyszka TME SMS

Ostatnie dni nie są najlepsze dla TME SMS Łódź. Zespół nie otrząsnął się po porażce w Gdańsku i przegrał z AZS UJ Kraków 0:2. Dla podopiecznych trenera Kroka jest to kolejna zdobycz punktowa z zespołem z góry tabeli.

W 13. minucie Alicja Sokołowska wypuściła na prawej stronie Paulinę Filipczak. Napastniczka gospodarzy ominęła defensorkę AZS UJ i pomknęła w stronę bramki. Filipczak skończyła akcję celnym strzałem pod poprzeczkę, ale Klabis poradziła sobie z nim bez problemu. Chwilę później to Sokołowska strzelała z dystansu, a Klabis na raty obroniła. W 21. minucie pressing TME SMS okazał się skuteczny i przyniósł kolejną akcję bramkową. Filipczak podała do Gabrieli Grzybowskiej, ale ta uderzyła niecelnie. W 37. Ernestina Abambila uderzyła na bramkę Klabis, a bramkarka gości wybiła piłkę na rzut rożny. Cztery minuty później padł pierwszy gol w tym spotkaniu. Katarzyna Konat nie zareagowała prawidłowo w obronie, a krakowski zespół skrzętnie to wykorzystał. Piłka trafiła do Weroniki Wójcik, a ta strzałem w długi róg pokonała Oliwię Szperkowską.

W drugiej połowie TME SMS próbował odwrócić losy meczu, ale to AZS UJ był najbliżej zdobycia gola, kiedy strzał Karoliny Gec zatrzymał się na poprzeczce. Gec ponownie strzeliła w poprzeczkę w 89. minucie, ale chwilę później dobiła łódzki zespół strzelając drugą bramkę z rzutu karnego.