fbpx

39 lat i koniec! Trener klubu Orlen Ekstraligi rezygnuje z prowadzenia zespołu!

Roman Jaszczak zrezygnował z funkcji trenera Medyka POLOmarket Konin w związku z objęciem posady Prezesa Federacji Klubów Piłkarstwa Kobiecego w Warszawie. Stery przejął dotychczasowy trener drugiej drużyny, Michał Sypuła.

Roman Jaszczak prowadził zespół Medyka od powstania zespołu, czyli od 1985 roku z dwuletnią przerwą na prowadzenie reprezentacji Polski w latach 2011-2013. Pod jego wodzą Medyczki sięgnęły czterokrotnie po mistrzostwo Polski oraz dziewięciokrotnie świętował zdobycie Pucharu Polski.

– Jest to idealny moment na to, abym powiedział dość i po trzydziestu dziewięciu latach bycia pierwszym trenerem Medyka POLOmarket Konin, dzisiaj swoją funkcję powierzam trenerowi Michałowi Sypule – powiedział sam zainteresowany podczas konferencji prasowej.

Podoba Ci się artykuł?
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pomimo rezygnacji z funkcji pierwszego trenera, Roman Jaszczak będzie wciąż pełnić funkcję prezesa klubu.

Nowym szkoleniowcem zespołu został Michał Sypuła, który dotychczas pełnił funkcję drugiego trenera zespołu. Drugą trenerką Medyka będzie w najbliższym czasie Anna Gawrońska, z kolei funkcję asystentki trenera pełnić będzie Aleksandra Bieryło.

Other Articles

FutsalNewsy
EkstraligaNewsyPolska

Comments (2)

  1. Roman jak zwykle gra pod publiczke. Prezes Medyka decyduje o wszystkim w klubie i tak pozostanie do konca jego dni. Nowy trener pociagnie kilka tygodni i zrezygnuje ze stanowiska bo tak nparawde prawa reka Romana to jest pani Gawronska. Podobny numer byl juz cwiczony w Koninie za czasow pani Patalon. Roman wtedy byl selekcjonerem reprezentacji, ale i tak to on decydowal o wszystkim a kiedy przestal byc selekcjonerem pozbyl sie trenerki z klubu zeby mu nie zagrazala swoimi sukcesami. Kazda tzw. rezygnacja Romana to tylko pic na wode i medialny szum.

  2. Marek Zegarek

    Złapał dodatkowa fuszkę, a i tak będzie dalej sterował Medykiem tylko z fotela Prezesa. Musi jeszcze trzymać się w klubie bo ma na utrzymaniu kulawego lewego. Banda czerwonych nosów.

Leave a Reply