fbpx

FC Silesia postawiła trudne warunki Rekordowi

Bardzo ciekawą grę kontrolną rozegrały zawodniczki występujące na co dzień w I lidze futsalu oraz czołowa ekipa Ekstraligi Futsalu. W Siemianowicach Śląskich górą były zawodniczki Rekordu.

Zawodniczki FC Silesii Red Box Siemianowice Śląski pokazały, że nie przypadkowo zajmują fotel liderek grupy trzeciej I ligi i postawiły trudne warunki topowym futsalistkom w naszym kraju – Rekordowi Bielsko-Biała. Pomimo inicjatywy po stronie siemianowiczanek w początkowych minutach spotkania, rekordzistki pokazały swoją klasę wyprowadzając szybkie ataki. Dwa z nich zakończyły się trafieniami kolejno Szostak i Suwady. Przed końcem pierwszej odsłony gospodynie zdołały strzelić bramkę kontaktową, co zapowiadało niemałe emocje w drugiej części gry.

Po zmianie stron bardzo dobrze w spotkanie weszły bielszczanki, podobnie jak miało to miejsce na początku spotkania. Skutecznym strzałem atak rekordzistek zakończyła Tracz, do bramki zdobytej przed przerwą asystę dołożyła Szostak. Zawodniczki FC Silesii Red Box walczyły do samego końca, co przyniosło bramkę kontaktową w 36. minucie rywalizacji. 

Na podsumowanie tego sparingu przytoczę słowa szkoleniowca Rekordu Bielsko-Biała, Samuela Jani, który udzielił wypowiedzi serwisowi klubowemu bielszczanek, bts.rekord.com.pl: “Cenny sparing, dobry rywal, który poradziłby sobie na wyższym poziomie rozgrywkowym. To była świetna okazja do przetestowania nowych rozwiązań w grze obronnej oraz w ofensywie. Cieszę się, że po dwóch ciężkich jednostkach treningowych zespół zaprezentował się całkiem korzystnie, w konfrontacji z ciekawym zespołem Silesii.”

W niedzielę, 14 stycznia o godzinie 16:30 Rekord rozegra wyjazdowe spotkanie ramach 1/16 Pucharu Polski z Puszczą Niepołomice.

Sparing
FC Silesia Red Box Siemianowice Śląskie – BTS Rekord Bielsko Biała 2:3 (1:2)
Bramki dla Rekordu zdobywały: Szostak 3′, Suwada 8′, Tracz 23′

Rekord: Bzowska (Becker) – Pietrzyk, Chóras, Kaim, Fal, Tracz, Szostak, Galus, Suwada, Shevchuk.

Podoba Ci się artykuł?
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Other Articles

EkstraligaFutsalNewsy
EkstraligaNewsyPolska

Leave a Reply