Ukraina z kompletem zwycięstw po drugim dniu rywalizacji

Meczem Chorwacji z Ukrainą rozpoczęto drugi dzień zmagań w turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw Europy na poznańskim Morasku.

W pierwszej połowie niewiele się działo. Ukraina chciała zdobyć bramkę za wszelką cenę, lecz była bardzo nieskuteczna. W 14. minucie Valentina Stipancevic próbowałla dośrodkowywać, lecz wyszedł z tego strzał który zaskoczył bezradną Viktoriię Kyslovą i Chorwatki objęły prowadzenie. Podopieczne Luki Marinovica długo nie cieszyły się prowadzeniem. Pięćdziesiąt sekund później Ukrainki przeprowadziły szybki kontratak, a Sofia Ruban wykończyła akcję całego zespołu, doprowadzając do remisu. W 19. minucie Śnezhana Volovenko miała świetną okazję by wyprowadzić swój zespół na prowadzenie, lecz na jej drodze stanęła kapitan reprezentacji Chorwacji, Andrea Telisman, która w niewiarygodnym stylu obroniła przedłużony rzut karny.

Drugą połowę lepiej zaczęły Ukrainki. W 22. minucie jedna z Chorwatek zagrała ręką w polu karnym i sędziowie wskazali na rzut karny. Do piłki podeszła Yulia Tytova i silnym strzałem nie dała żadnych szans Nikolinie Servinski. Ukrainki nie zwalniały tempa. Na bramkę Servinski ruszały atak za atakiem. W 31. minucie Iryna Dubytska pokonuje bramkarkę Chorwatek, kończąc akcję całego zespołu. Niespełna 37 sekund później na listę strzelczyń ponownie wpisuje się Tytova, która świetnie odnalazła się w polu karnym i z bliskiej odległości wpakowała piłkę do bramki rywalek. Gorsza od koleżanek nie chciała być kapitanka reprezentacji Ukrainy, Iuliia Forsiuk, która w 34. minucie wykończyła składną akcję swojego zespołu i podwyższyła rezultat na 5:1.

Więcej się w tym meczu nie wydarzyło. Ukrainki odniosły drugie zwycięstwo a Chorwatki poniosły kolejną porażkę.

El. Mistrzostw Europy
Chorwacja – Ukraina 1:5 (1:1)
Stipancevic 16`- Ruban 17, Tytova 22`, 32` k, Dubytska 31`, Forsiuk 34`

Ż.K: Stipancevic – Volovenko

Chorwacja: Severinski – Slavica, Oresic, Matijevic, Stipancevic oraz Telisman, Bucic, Mijoc, Rogar, Trstenjak, Zagar, Vranic, Krog, Galser

Ukraina: Kyslova – Hrytsenko, Skybina, Dubytska, Forsiuk oraz Mytrofanska, Terekh, Vakovets, Drozd, Tytova, Kyrylchuk, Volovenko, Babenko, Ruban

Sędziowie: 1) Juan Boelen (BEL), 2) Cristiano Jose Cardoso Santos (POR), Norbert Szilagyi (HUN)

Sędzia czasowy: Damian Grabowski (POL)