EFK: Grad bramek w Głogówku. Rolnik wygrywa po dobrym meczu

W zaległym meczu  3. kolejki Ekstraligi Futsalu Kobiet LKS Rolnik B. Głogówek pokonał u siebie drużynę Wierzbowianka Wierzbno 8:5 i awansuje na trzecie miejsce w tabeli.  Hat trick w swoim drugim meczu futsalowym ustrzeliła  Kinga Ejzel.

Początek spotkania bardzo dobrze ułożył się dla gospodarzy. Już w 2. minucie spotkania swoją pierwszą bramkę rozgrywkach Ekstraligi Kobiet zdobywa Wiktoria Juchno dając prowadzenie Rolnikowi. Zaledwie 60. sekund później na tablicy w Głogówku mamy zmianę wyniku po bramce Aleksandry Sobkowicz i gospodynie prowadzą już 2:0. Dziesięć minut później  Rolniczki zdobywają kolejna bramkę a na listę strzelczyń wpisała się Kinga Ejzel. W 17. minucie spotkania drużyna Wierzbowianki strzela bramkę kontaktową po trafieniu  Kingi Pawlicy. Minutę później  Rolnik podwyższa na 4:1 a druga bramkę w tym spotkaniu zdobyła Kinga Ejzel.

W przerwie spotkania w drużynie gospodarzy nastąpiła zmiana na pozycji bramkarza za Magdalenę Religa wprowadzona została młodziutka Anna Gruszkiewicz. W 24 . minucie meczu po raz trzeci Kinga Ejzel pokonuję bramkarkę  przyjezdnych kompletując w tym sposób swój Hat Trick. Zaledwie trzy minuty późnej Ilona Kujawska  kapitan zespołu podwyższa na  6:1 dla Rolnika. Ambitnie grający zespół Wierzbowianki z minuty na minutę stwarzał sobie coraz groźniejsze ataki pod bramką Anny Giercuszkiewicz. W 32 minucie spotkania przyjezdne zdobywają drugą bramkę w tym spotkaniu po trafieniu Mai Szafran.  Na straconą bramkę szybko odpowiada Rolnik, który to po 120. sekundach podwyższa na 7:2 a na listę strzelczyń wpisała się Nicol Wojtas. Bardzo ciekawe widowisko zrobiło nam się w końcówce meczu. Młody zespół z małopolski nie poddawał się i już po 35. minucie meczu zdobywa kolejna bramkę po trafieniu Marii Suwada. Na straconą bramkę szybko odpowiedział Rolnik i 36. minucie spotkania Ilona Kujawska podwyższa na 8:3. Kiedy już wydawało się, że wynik spotkania nie zmieni się, przypomniała o sobie Partycja Saparata , która w ostatnich minutach zdobywa dwie bramki dla swojego zespołu. Mecz ostatecznie kończy się wynikiem 8:5 dla gospodarzy po bardzo ciekawym spotkaniu.