Rolnik godnie żegna się z Ekstraligą

W ostatnim meczu w Ekstralidze, Rolniczki w Głogówku podejmowały Olimpię Szczecin. Po  bezbramkowej pierwszej połowie, mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy, które godnie, żegnają się z najwyższą klasą rozgrywkową.

Pierwsze minuty to wyrównana gra jednak więcej sytuacji podbramkowych miała Olimpia. W 25 minucie spotkania gospodynie mają ciekawą sytuacje jednak strzelają wysoko nad bramkę Olimpii. W tej samej minucie przechwyt notuje Kinga Ejzel jednak strzela prosto w bramkarkę przyjezdnych.  Między 31 a 34. minucie spotkanie dwie świetne okazje miał Rolnik. Najpierw Kinga Ejzel  po indywidualnej akcji zagrywa do Agaty Sobkowicz, który strzał instynktownie broni Natalia Radkiewicz. W 34 minucie spotkania młodsza z sióstr Sobkowicz Aleksandra zdecydowała się na strzał z dalszej odległości, piłkę z lekkimi problemami na rzut rożny wybija bramkarka Olimpii. W 40  minucie spotkania świetną okazję miała Olimpia jednak dobrze broni Anna Giercuszkiewicz. Tuż przed przerwą Aleksandra Sobkowicz zagrywa do Kingi Ejzel ta z kolei zdecydowała się na strzał jednak futbolówka loduję w rękach bramkarki przyjezdnych.

Po zmianie stron groźnie zaatakowały gospodynie jednak  dobrze interweniuje bramkarka Olimpii.W 59. minucie spotkania Trener Olimpii zdecydował się wporowadzić pięć świeżych zawodniczek. Na boisku pojawiły się Patrycja Michalczyk, Kornelia Grosicka, Amelia Bińkowska, Marianna Litwiniec, Aleksandra Witczak.  Przyjezdne z minuty na minutę stwarzały sobie coraz lepsze sytuacje pod bramką Giercuszkiewicz jednak dobrze interweniowała bramkarka i defensywa Rolnika.  W 67. minucie spotkania Rolnik objął prowadzenie po bramce Kingi Ejzel. Zaledwie dwie minuty później gospodynie podwyższają na 2:0 po świetnym trafieniu Agaty Sobkowicz z 45 metra , która wypatrzyła złe ustawienie bramkarki Olimpii. W  73 minucie spotkania po rzucie rożnym Olimpia strzela bramkę kontaktową a na listę strzelczyń wpisała się Amelia Bińkowska. Mimo sytuacji z jednej i drugiej strony wynik spotkania nie zmienił się. I w tym o to sposób Rolnik na własnym boisku zdobywa historyczne punkty i godnie żegna się z ligą

Ekstraliga – 22. kolejka
LKS Rolnik B. Głogówek – MKS Olimpia Szczecin 2:1 (0:0)
67′ Ejzel, 69′ Sobkowicz – 73′ Bińkowska

sędzia: Magdalena Giza

kartki: Wojtas [ż/k], Misiak [ż/k] – Shahbazyan [ż/k]

Rolnik: Giercuszkiewicz – Chrusciel (87′ Hlukha), Kiersztjn (94′ Kościelniak), Duda, Wojdyło, Wojtas, Sobota, Misiak, Aleksandra Sobkowicz, Agata Sobkowicz, Ejzel

Olimpia: Radkiewicz – Brodzik (60’Bińkowska), Oleszkiewicz, Bagińska, Radochońska, Shahbazyan, Szerszeń (61’Litwiniec), Szcześniak (60′ Michalczyk), Oleksiak (59′ Witczak), Lipiejko (59′ Grosicka)